Free zone

Меѓународен ден на жената 2021 година: 5 идеи за подароци

Меѓународниот ден на жената е на самиот праг.

Секоја година на 8 март, Меѓународниот ден на жената се слави во знак на сеќавање на социјалните, економските, културните и политичките достигнувања на жените. Денот исто така нè потсетува колку е важна родовата еднаквост. Историски гледано, овој ден најмногу се славел во социјалистичките и комунистичките земји, но во 1977 година, Обединетата нација го прогласи 8 март за ден на жената.

Значи, за да го направите овој ден дополнително посебен за вашата мајка, девојка или сестра, составивме список со идеи за подароци за кои сме сигурни дека ќе им се допаднат ! Од кутија за накит до кармин поставен до колекции за нега на тело и друго, еве неколку интересни идеи за подароци за денешната жена која се развива и создава свој идентитет.

Еве 5 работи што можете да и ги подарите на вашата мајка, сестра или девојка на Денот на жената.

Кутија за накит

Сигурно сте ѝ подариле на вашата мајка многу накит низ годините. Овој пат подарете ѝ античка кутија за накит за безбедно чување на сите ситни ситници.Таа ќе биде воодушевена со овој гест.

Чоколаден микс

Чоколадите се омилени кај секого, но за посебна личност дури и чоколадите треба да бидат попосебни. Затоа, подарете ѝ го ова и направете ја да се чувствува посебно. Ова ќе ѝ донесе насмевка на лицето.

Кармин поставен во најубавите бои

Нема подобар подарок од комплет кармини за жени. Значи, ако барате совршен подарок за вашата дама, додајте течни мат кармини во вашата кошничка токму сега!

Високи потпетициа може и ниски

„Добрите чевли ве носат на добри места“ ! Жените никогаш не можат да се заситат од нив. Ако таа има голем фетиш за чевли , подарете ѝ нов пар обувки. Балетанките се исто такадобра идеја за подарок. Функционални се за секоја пригода кога таа не сака да носи високи потпетици.

Колекција за нега на тело

Никогаш нема да згрешите ако на жената ѝ подарите производи за убавина! Ова што не само што ќе предизвика таа да зрачи од среќа, туку и од практичен аспект ќе и помогне да се грижи за својата кожа .

Напиши коментар