Celebrity

Менди Мур му посака добредојде на своето прво бебе со Тејлор Голдсмит, а нејзината објава на Инстаграм е преслатка

Добредојдојде на свет, мал Гус!

Менди Мур е мајка! Актерката на This Is Us Инстаграм објави дека таа и нејзиниот сопруг Тејлор Голдсмит го дочекале заедно нивното прво, машко бебе. Го именуваа Аугуст, но нагалено ќе го викаат Гус. 💙

„Гус е тука 💙💙💙💙“, напишала Менди на Инстаграм заедно со симпатичната снимка на нејзиниот син. „Нашето слатко момче, Аугуст Харисон Голдсмит. Тој беше точен и пристигна точно на предвидениот датум, што ги израдува родителите. Бевме подготвени да се вљувиме во него на сите видови и на сосема нови начини, но ова надмина сѐ што можевме да замислиме. М + Т. “

Напиши коментар