Celebrity

На убава жена, секоја фризура изгледа добро. Сепак, оваа фризура не ја очекувавме од Пенелопе Круз

Ако се сомневавте дека кратката коса е тренд бр. 1 оваа сезона, Пенелопе Круз е тука за да ве убеди во тоа целосно. Убавата актерка реши да ја скрати својата долга бујна коса во неодолива боб!

Снимајќи нова кампања за Ланком, чие лице е, таа ја откри својата промена на убавината на својот профил на Инстаграм, што го прави да изгледа уште помодерно и помладо.

Должината на косата точно помеѓу вилицата и рамото совршено ги нагласува карактеристиките на нејзиното лице, а намалениот изглед на шминка го комплетира свежиот изглед.

Иако Боб фризурата најпрво им се препорачува на оние со тркалезно и срцевидно лице, кога ќе започнат сезоните на пролет и лето, станува омилен избор на сите оние кои сакаат да имаат практична, но и шик фризура.

Ако се плашите дека нема да има експериментирање со кратка коса, истражете безброј начини на нејзино стилизирање – од права до брановидна.

Пенелопе се одлучи за благо исфенирана боб варијанта, која нежно го врамува лицето.

Како ви се допаѓа?

Напиши коментар