Astro&Horoscope

Најдобар подарок за Денот на вљубените за секој од знаците на зодијакот – предлози и за девојчиња и за момчиња!

Денот на вљубените е само зад аголот, време е да започнете да размислувате што да ја направите вашата девојка или момче уште посреќни.

Бидејќи хороскопскиот знак на една личност може да открие многу за некого, тој исто така може да помогне во одлучувањето што да се купи за Денот на вљубените, ако навистина немате идеја. Сигурно нема да погрешите со овие работи.

Некои парови сакаат да купуваат подароци, други се согласија да го прескокнат тој дел од Денот на вљубените и да заштедат. Ако вие и вашата љубов сте во групата на оние кои разменуваат подароци, и сакате да го /ја изненадите со нешто што навистина ќе им се допадне, можеби вашиот хороскоп може да ви помогне, така што барем еднаш тој ќе биде од вистинска корист. Можеби ви дава идеи во која насока да размислувате за подарокот, а можеби навистина ви се допаѓа подарокот што се препорачува за хороскопскиот знак во кој е родена личноста со која сте во врска. За секој од знаците има препорака што да се купи за девојче во тој знак, а што за момче, со цел да се направи животот што е можно полесен за секого. Па да започнеме …

ОВЕН

Уживајте во животот во овој знак и понекогаш тоа ќе биде најважната работа на светот, толку многу што дури и да откажете состанок! Но, не обвинувајте го Овенот за тоа, бидејќи тој е само посилен од нив. Ако тие не се задоволни со себе, нема да бидат со никој друг. И тогаш што да им се даде?

Подарок за девојче: фенси миризлива свеќа

Подарок за момче: убав парфем

БИК

Бикот сака луксуз и скапи работи, но немојте да се водите според тоа кога ќе му купите подарок, бидејќи тоа е добар начин да ги потрошите сите џепарлаци што ги имате. Само купете нешто што ќе можат да го уживаат и што ќе ги направи да се чувствуваат посебно.

Подарок за девојче: меко ќебе

Подарок за момче: топли влечки

Burning fireplace and rattan armchair with red wool plaid, cozy sleepers with pompons and basket with knitting stuff, quiet hobby holiday concept

БЛИЗНАЦИ

Овој лик е разигран, без разлика колку години има. Тие не се љубители на големи и скапи подароци или на некои подароци што би можеле да имаат поголемо значење. Тие сакаат едноставност кога станува збор за подароци од момче или девојка.

Подарок за девојче: балони во форма на срце

Подарок за момче: Еден куп тематски слатки

РАК

Слатките ракови едноставно сакаат да знаат дека саканата личност ги сака подеднакво и дека таа се грижи подеднакво. Затоа, купувањето подароци, особено поскапите, не е најдобра стратегија ако излегувате со личност родена во знакот на рак. Тие секогаш ќе се радуваат на подарок во кој ќе видат дека се вложиле напор и љубов и купена ставка.

Подарок за девојче и момче: печете мафини или некое друго мало слатко задоволство

ЛАВ

Лав очекува да работите напорно околу него. Овде можете лесно да се извлечете со секој подарок што покажува дека се грижите. Додека Лав би бил воодушевен од некоја вечера таму или поскап подарок, реалноста е дека на овој ден тој само сака да се чувствува посебно. И тоа можете да го постигнете на други начини што нема да ве банкротираат.

Подарок за девојче: букет цвеќе (роза!)

Подарок за момче: Список од 100 причини зошто го сакате

ДЕВИЦА

Овој знак не е за слатки песни и списоци со причини зошто некој ги сака, тие сакаат да видат дека не е сè со зборови, туку и со дела. Запомнете некоја ситница што ја зборувавте со месеци дека ќе ја направите, но сè уште не сте ја направиле – добро, сега е време да го сторите тоа. Ова ќе биде поголем подарок за Девицата и доказ дека се грижите за нив од кој било подарок.

Подарок за девојче и момче: направете го она што ветувате дека ќе бидете со месеци и / или дека Девицата ве убедува да направите за неа

ВАГА

Вагата живее во свет на фантазии и замислени ситуации. На овој знак му се допаѓа кога ќе го почестат со нешто убаво, но не сака да ужива сам, туку со саканата личност. Денот на вљубените е идеален ден кога можете да ги изненадите со нешто слично.

Подарок за девојче и момче: билети за натпревар / концерт / кино

СКОРПИЈА

Скорпијата сака да види дека некој се грижи за нив. Тие не очекуваат големи гестови, но некоја мала работа што можете да ја направите во тој момент и да покажете колку ви се важни и колку сериозно ја сфаќате вашата врска, тие ќе ја претпочитаат за било што друго.

Подарок за девојче: игнорирајте ги во реалниот живот и на социјалните мрежи сите девојки кои се обидуваат да ви се наметнат

Подарок за момче: играјте со него игра што тој ја обожава, за која секогаш велите дека може да ви ја покаже следниот пат

СТРЕЛЕЦ

Овој знак сака нови искуства повеќе од што било на светот. Во совршен свет каде што имате многу пари, одличен подарок би било патување до дестинација која долго време сакале да ја посетат, но во реалниот свет такво нешто не е можно, но затоа бидете инвентивни..

Подарок за девојче: одведете ја да јаде некаде каде што знаете дека ќе биде воодушевена

Подарок за момче: купете му книга што сè уште не ја прочитал

ЈАРЕЦ

Подароците што ги сака Јарецот се работи што навистина им се потребни. Не сакаат да добиваат нешто што само ќе го стават на полица и никогаш нема да го користат. Особено ако тоа е нешто што ќе можат да го користат секој ден – полн погодок.

Подарок за девојче: шише со вода или чаша

Подарок за момче: слушалки или чаша

ВОДОЛИЈА

Откачената Водолија е сè само не обична личност, затоа  ѝ треба посебен подарок за Денот на вљубените. Традиционалните работи како вечери, мечиња, рози … тука „ не палат“ . Нешто што е малку поразлично, но слатко, ќе биде најдобриот избор за нив.

Подарок за девојче и момче: организирајте „лов на богатство“ (скријте мала работа – како чоколадо – и однесете ја на прошетка низ градот и цело време давајте им инструкции преку цртежи, песни, загатки, до достигнување на целта).

РИБА

Нема поголем љубител на природата и сè што доаѓа од природата од луѓето родени во знакот на Риби. Тие обожаваат да шетаат во шума, да трчаат по ливади, излети, се што има врска со поминување време на свеж воздух. Затоа, нека вашиот подарок биде таков.

Подарок за девојче: некој производ од природна козметика

Подарок за момче: Однесете го на романтичнa прошетка во природа

Boyfriend and girlfriend taking a romantic walk in a park and climbing a mountain

Напиши коментар