Astro&Horoscope

Најголемите ,,расипници” во хороскопот: Овие 6 знаци не умеат со парите

Можеби трошите пари неодговорно или можеби имате многу добри причини за трошење пари, но тоа не е важно затоа што вашата банкарска сметка секогаш се испразнува пред да ја реализирате. Ако се најдете во ова, големи се шансите дека едноставно не знаете како да управувате со финансиите и дека сте вистински потрошувач.

Ако се верува на астрологијата, некои хороскопски знаци се поголеми потрошувачи од другите.

Овен
Овните се импулсивни во сè, вклучително и во трошењето. Тие обично не размислуваат темелно и концептите како буџетот и финансиските планови им се туѓи. Нивното мото е „еден е животот“, така што немаат мерка за трошење пари.

Лав
Лавовите сакаат да купуваат подароци за другите. Не е важно дали е нечиј роденден или празник, ако видат совршен подарок, нема да чекаат и да го купат веднаш. Тие не сакаат да се откажат од ништо, затоа живеат луксузно и раскошно. Добро е што тие брзо стекнуваат богатство затоа што нивните навики на трошење честопати се надвор од контрола.

Риба
Рибите се секогаш подготвени да позајмуваат пари на секого, дури и ако знаат дека таа личност нема да го врати својот долг. Тие се едноставно премногу љубезни и наивни.

Стрелец
Ненадминливите Стрелци трошат на работи како авионски билети, хотели и фини оброци. Проблемот е што тие не ја следат нивната потрошувачка, а потоа трпат последици.

Близнаци
Ако Близнаците немаат многу важна причина за штедење, тие ќе потрошат премногу пари. Тие исто така сакаат шопинг, многу се дарежливи во давањето и сакаат да имаат убави работи и да се забавуваат. Сепак, по големото трошење, поодговорната страна на Близнаците веројатно ќе зажали.

Водолија
Водолијата сака да троши пари на нова електроника, разни активности и да донира за еколошки и хумани цели. Тие се типови на луѓе кои трошат премногу пари инвестирајќи во почетни компании, нови пронајдоци и производи. Понекогаш тие инвестиции се исплаќаат, но честопати тоа е само парична загуба.

Напиши коментар