Astro&Horoscope

Најлоши во љубовта: Никој не сака врска со овој знак

Дали некогаш сте слушнале некој да рече дека „со овој знак тој никогаш не би можел да биде во љубовна врска?“.

Во истражувањето „Еден базен“ на две илјади испитаници, 42 проценти рекле дека понекогаш го следат хороскопот при изборот на партнер, а скоро половина (48 проценти) често го читаат хороскопот во потрага по совети за романтичен живот.

Повеќето испитаници рекле дека никогаш нема да бидат во врска „со флертувачки и непостојани Близнаци“ (42 проценти), а меѓу нив меѓу првите пет најнепосакувани знаци на врска биле грижливите Ракови (37 проценти), искрените Бикови (36 проценти), секогаш подготвеиотн за акција Овен (34 проценти) и слатки Лавови (31 процент).

Ранг листа на знаци со кои луѓето не сакаат врска
Близнаци – 42 проценти
Рак – 37 проценти
Бик – 36 проценти
Овен – 34 проценти
Лав – 31 процент
Девица – 28 проценти
Шкорпија – 24 проценти
Вага – 22 проценти
Стрелец – 17 проценти
Јарец – 16 проценти
Водолија – 10 проценти
Риба – 7 проценти

Напиши коментар