Astro&Horoscope

Негативните страни на секој хороскопски знак

ОВЕН
1) Овенот има најексплозивен темперамент во од сите знаци и има потешкотии да го контролира гневот.
2) Тој често се однесува незрело.
3) Лесно се возбудуваа кога ќе започне нешто ново, но брзо губи интерес.
4) Многу е нетрпелив – секогаш сака сè во исто време.
5) Себичен е и не знае да се стави на местото на другата страна.

БИК
1) Не очекувајте победа во дискусиите со нив, бидејќи тие се тврдоглави. Не попуштаат дури и ако грешат.
2) Тие се многу мрзливи кога станува збор за домашните работи.
3) Нивните желби и потреби секогаш се на прво место.
4) Можат да бидат многу досадни.
5) Тешко им е да се отворат и ретко зборуваат за своите чувства.

БЛИЗНАЦИ
1) Не можете да се потпрете на нив – тие се многу несигурни.
2) Секој ден треба да анализирате како се расположени за да знаете како да се поставите.
3) Шармираат со убави зборови, но ретко ги исполнуваат ветувањата.
4) Брзо им станува здодевно од сè, па затоа често може да се чувствувате како да сте вишок.
5) Никогаш не завршуваат ништо на време.

РАК
1) Нивните промени во расположението се неподносливи.
2) Тие можат да кажат многу груби зборови и потоа да ја избегнат вината.
3) Можат да станат зависни од вас, а вие така ќе се чувствувате како во затвор.
4) Тие брзо сакаат сериозна врска, брак и семејство, а и самите не се сигурни дали се подготвени за тоа.
5) Вашиот живот со нив може да биде монотон и предвидлив – ретко се согласуваат на нешто ново.


ЛАВ
1) Ретко ќе се чувствувате безбедно со нив, бидејќи тие сакаат да флертуваат каде и да отидат.
2) Секогаш ќе се чувствувате како да не ве сакаат толку многу како вие нив и како постојано да се натпреварувате.
3) Тие ретко ќе признаат дека грешат, а ако признаат, самите не веруваат во тоа.
4) Можат да бидат арогантни и нетактични.
5) Бидејќи тие треба да бидат во центарот на вниманието, ќе се чувствувате како постојано да сте во нивна сенка.

ДЕВИЦА
1) Претеруваат во анализата и осудата на однесувањето на другите луѓе.
2) Секогаш очекуваат другиот да биде иницијатор.
3) Сакаат да зборуваат и по расправијата се однесуваат како мало дете.
4) Често се несигурни и очекуваат да им дадете сигурност, дури и ако коренот на нивната несигурност не е во вас.
5) Ако не живеете според нивните правила, тие ќе ви проповедаат секој ден.

ВАГА
1) Вагите добро знаат што сакате да слушнете, па често се случува да не ви ја кажат вистината.
2) Тие сакаат игри, сакаат да казнуваат и наградуваат и да манипулираат со својот партнер.
3) Лесно можат да се свртат против вас ако ги повредите.
4) Тие често се суетни и оптоварени со изгледот и очекуваат да изгледате совршено.
5) Не се упорни и истрајни. Премногу често се жалат.

СКОРПИЈА
1) Тие се неописливо љубоморни и кога и да разговарате со некој од спротивниот пол, ќе ве гледаат луто.
2) Честопати нема да знаете како се чувствувате во врска со нив, бидејќи тие можат да манипулираат со вашите емоции.
3) Знаат како да ве игнорираат во потполност и едноставно да го напуштат вашиот живот.
4) Имаат многу тајни.
5) Дури и мали расправии со нив често преминуваат во големи расправии.

СТРЕЛЕЦ
1) Стрелците сакаат да зборуваат, но тие не можат да слушаат.
2) Очекуваат другите да ги анимираат, а ако не се забавуваат, лелекаат.
3) Стрелецот смета дека знае сè најдобро и не сака да прифаќа нови информации.
4) Може да биде директен и нечувствителен.
5) Тој сака да биде доминантен во врската.

ЈАРЕЦ
1) Нивната работа е секогаш пред нивниот партнер.
2) Тие сакаат сè да биде под нивна контрола.
3) Честопати не можат да се релаксираат и да бидат спонтани, што може да ја направи вашата врска здодевна.
4) Анализира и се сеќава на секоја ваша грешка и не заборава ништо во врска со вас.
5) Не можете да влијаете на нивниот став – сè што треба да направите е да се прилагодите.

ВОДОЛИЈА
1) Водолиите живеат во фантазијата, па затоа тие често изгледаат далечни и отсутни.
2) Тие сакаат да држат предавања, бидејќи секогаш знаат најдобро.
3) Ќе се сретнете со многу нивни пријатели, па ќе се чувствувате како да не сте доволни за нив.
4) Иако тврдат дека се либерални, со своите крути принципи ги осудуваат сите што не се како нив.
5) Секогаш знаете што мислат, а ретко што чувствуваат.

РИБА

1) Честопати треба да им го повторите истото неколку пати.
2) Тешко е да ги охрабрите да започнат нешто и да го завршат во одреден временски период.
3) Често ќе се чини дека не се вклопувате во нивниот живот, бидејќи тие постојано ќе прават нови планови за иднината.
4) Тие се жртвуваат себеси за доброто на другите, така што вие постојано ќе имате чувство дека треба да се грижите за нив.
5) Ги идеализираат сите свои односи со луѓето и имаат илјада очекувања од вас.

Напиши коментар