Celebrity

Објавена е првата фотографија од Кристен Стјуарт како Лејди Ди

На социјалните мрежи осамна и првата фотографија од актерката во улога на Лејди Ди, а сличноста е неверојатна.

Актерката позираше во црвена јакна, црна кошула и црна капа со кратка мрежа. Таквата облека потсетува на облеката што Дајана ја носеше во 1986 година кога ја посети болницата Шефилд во Англија.

Фановите на принцезата со нетрпение го очекуваат филмот, а на фотографијата Кристен Стјуарт реди само комплименти.

„Сигурно се шегувате, мислев дека ова е навистина принцезата Дајана“ – ја коментираа неверојатната сличност помеѓу актерката и Лејди Ди.

Снимањето започна пред неколку недели, а дејството се одвива во Велика Британија и Германија. Филмот се очекува да заврши до крајот на годината, но премиерно ќе биде прикажан на 25-годишнината од смртта на принцезата Дајана следната година. Филмот го режираше Пабло Лараин, а сценариото го напиша Стивен Книт.

Кристен е многу среќна за оваа улога.

„Одамна не сум бил толку возбудена за некоја улога“, рече актерката, истакнувајќи дека нејзиниот најголем проблем е имитирање на акцентот на Дијана.

Напиши коментар