Celebrity

Одржување на Греми наградите 2021 со најголемите музички имиња

Тејлор Свифт, Меган Ти Сталион, Хари Стајлс и Карди Б се меѓу изведувачите што треба да се качат на сцената на Греми во 2021 година, што исто така ќе им оддаде чест на независните музички настани кои беа во голема мера под влијание на пандемијата COVID-19.

Настапот на Свифт ќе го одбележи нејзиното прво појавување на Греми од 2016 година, каде го освои својот втор албум на годината во 1989 година. Нејзините последователни изданија Reputation и Lover не беа номинирани за Греми, затоа Свифт повдолго време се немаше појавено на оваа престижна манифестација.

Другите уметници кои излегоа на сцената за време на шоуто доделено на наградите Тревор Ноа, кое исто така ќе се емитува на ново ребрендираната платформа на ВиакомЦБС, Парамаунт +, вклучуваат Хари Стајлс, БТС, Били Ејлиш, Дуа Липа, Роди Рич и Мики Гајтон.

Настапот на Свифт ќе го одбележи нејзиното прво појавување на Греми од 2016 година, каде го освои својот втор албум на годината во 1989 година. Нејзините последователни изданија Reputation и Lover не успеаја да заработат многу Греми, со тоа што Свифт повеќе години седеше на музичките награди.

Домаќин на 63то издание на Греми наградите, кои ќе се емитуваат на CBS,на ребрендираната платформа „Парамаунт +“ и на ВиакомЦБС, ќе биде Тревор Ноа. А помеѓу славните имиња кои ќе учествуваат оваа година се и Били Ајлиш, Дуа Липа, Роди Рич, Мики Гајтон, Бад Бани, Блек Пумас , Бренди Карлиле, ДаБејби, Доја Кат, Хаим, Бретани Хауард, Миранда Ламберт, Лил Бејби, Крис Мартин, Џон Мајер, Марен Морис и Пост Мелоун.

Напиши коментар