Free zone

Откриен трик за тоа како да отклучите нечиј iPhone без лозинка (слика)

IPhones отсекогаш биле познати како многу безбедни телефони чија безбедносна бариера е многу тешко да се пробие без претходна дозвола. Но, во реалноста, големите проблеми на сите оперативни системи се грешки, вклучително и оваа, особено ако станат вирусни.

ТикТокер, со прекар imnotjs3, објави видео на својот профил во кое открива лесен начин за отклучување на кој било iPhone без лозинка преку калкулатор.

Тој го објасни трикот за отклучување во пет чекори, и прво вклучува исклучување WiFi, вклучување на режим на авион и кликнување на, навидум случајни команди во апликацијата калкулатор.

@imnotjs3

How to unlock ANYBODIES phone 🤔 #fyp #phonehack #lifehack #foryou

♬ original sound – user7387075791327

Видеото е прегледано скоро 33 милиони пати.

Видеото стана вирално многу брзо по објавувањето и воодушеви многумина, но предизвика и многу сомнежи. Ако го имате овој телефон, пробајте го овој трик.

Напиши коментар