Celebrity

Ова е најновиот кандидат за улогата на Џејмс Бонд: За само една недела потполно ја освои публиката

Актерот Реги-Жан Пејџ ја маѓепса публиката во новата серија „Bridgerton“. Сепак, никој не сфати колку актерот стана популарен за само една недела, сè додека не пристигнаа нови податоци од обложувалниците.

Овој британско-зимбабвески актер сега е новиот сериозен кандидат на листата фаворити за улогата на Џејмс Бонд, доколку се прашува публиката. Сè повеќе, и критичарот Пејџ се споменува како можен наследник на Даниел Крег, а обожавателите сметаат дека тој би бил совршениот 007 агент.

Букмејкерите оваа недела објавија дека за една недела, коефициентот на Пејџ како Бонд отишол од 40/1 на 16/1. Неговата популарност постојано расте. Сега има поголеми шанси да стане Бонд од Џејми Бел и Крис Хемсворт и многу познати актери кои се наоѓаат на такви списоци со години.

Досега најголеми фаворити меѓу публиката за новиот Бонд беа Идрис Елба и Том Харди, а младиот актер се израмни и со нив.

Серијата „Bridgerton“ е вистински феномен, а во текот на првата недела од нејзиното прикажување, ја гледаа 63 милиони луѓе.

Напиши коментар