Astro&Horoscope

Ова вашиот хороскопски знак „под никакви околности“ нема да го направи

Веројатно веќе знаете многу за вашите сопствени и други знаци. Но, секогаш постојат некои повеќе факти за секој од знаците со кои можеби не сте биле запознати.

Меѓу другото, астрологијата се забавуваше со работи што хороскопските знаци никогаш не би ги правеле.

Можете да проверите со ваш сопствен пример дали има вистина во тоа. Во секој случај, важно е да се забавувате додека читате што според хороскопот не би направиле вие ​​и луѓето блиски до вас „под никакви околности“.

И кои се тие работи?

Овен – не би бил против она што повеќето го сакаат.

Бик – никогаш не се предава.

Близнаци – нема да признае дека згрешил.

Рак – никогаш нема да започне дискусија.

Лав – нема да жртвува за „поголемо добро“.

Девица – нема да ги намали своите заслуги со цел некој друг да има корист.

Вага – никогаш нема да ви приреди ,,тивок третман”.

Скорпија – никогаш нема да ги изневери оние што најмногу ги сака.

Стрелец – тој никогаш нема да стори нешто без да биде свесен за фактите.

Јарец – тој никогаш нема да донесе одлука само врз основа на она што другите му го кажале.

Водолија – никогаш нема да ги игнорира неговите инстинкти.

Риби – ќе простат, но никогаш нема да заборават.

Напиши коментар