Astro&Horoscope

ОВИ СЕ НАЈЛОШИТЕ КАРАКТЕРИСТИ НА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Секој од нас има барем 1 лоша навика – еве што вели АСТРОЛОГИЈАТА за тоа

Секој од 12-те знаци на зодијакот има барем една лоша навика во врската, а подолу проверете кои од нив се поврзани со вашиот хороскопски знак

Наместо да обвинувате низа други фактори за вашето лошо однесување во врската, полесно е да обвинете сè на хороскопскиот знак!

Овен
Овните бегаат од врска веднаш штом ќе им здосадат или кога работите не се како што треба. Ова, се разбира, воопшто не е нивна вина, но нивна вина е – хороскопскиот знак!

Бик
Кога ќе најдат доволно стабилен партнер со кого им е пријатно, Биковите одат во хибернација. Добро се, но на нивните партнери веројатно им е многу досадно.

Близнаци
Близнаците ја саботираат секоја нивна врска, па дури и кога сè е во ред, како да имаат во себе злобен близнак кој намерно создава проблеми. Зошто? Никој не знае.

Рак
На раковите им треба внимание и некој што ќе ги опсипува со љубов и комплименти, а од друга страна, им треба време и за себе и сакаат сите да ги остават на мира. Секако, тие го сакаат сето тоа одеднаш, што е прилично иритирачко за секој што се занимава со нив.

Лав
Не само што мислат дека сите нивни идеи се најдобри на светот, Лавовите сепак имаат потреба да им даваат наредби на луѓето со кои се во врска, сметајќи дека едноставно нема подобра опција од онаа што ја сакаат.

Девица
Перфекционизмот е најголемиот недостаток на луѓето родени во знакот на Девица, но тие сметаат дека тоа е нивна доблест. Нагласувањето на работите што не се во ред со нивниот партнер не е само случајно хоби, тоа е нивен повик.

Вага
Пристапноста и комуникативноста се толку изразени карактеристики на луѓето родени во знакот на Вага што понекогаш забораваат на личноста со која се во „судир“. Флертуваат на неодредено време.

Скорпија
Скорпиите мислат дека покажуваат лојалност и безусловна љубов кон партнерот, но всушност тие се само многу посесивни, љубоморни и често агресивни луѓе.

Стрелец
Нивната разноврсност буквално ги влече во сите насоки, па затоа занемарувањето на партнерот не е туѓ концепт за нив. Стрелците, се разбира, воопшто не гледаат проблем во тоа, бидејќи тие во тој момент се занимаваат само со работи што ги интересираат.

Јарец
Јарците сакаат да вложат напор во своите цели, но често забораваат да се опуштат и да покажат недоразбирање кон партнерот кој понекогаш сака само да ужива во животот, без притисок.

Водолија
Водолиите сакаат да ги шармираат луѓето и да ги натераат да се заљубат во нив, дури и ако немаат намера да постигнат нешто повеќе од пријателство. Не мора да објаснуваме зошто не е толку добро, нели?

Риба
Рибите споделуваат љубов во голема мера, а кога станува збор за кавги, тие претпочитаат да се повлечат и да чекаат работите сами да се решат. Затоа изгледаат прилично досадно во врската – не секогаш сè може да биде прекрасно и убаво.

Напиши коментар