Astro&Horoscope

Овие хороскопски знаци се родени под среќна sвезда

Некои луѓе едноставно имаат повеќе среќа во животот отколку другите, а тоа е на некој начин поврзано со хороскопот.

Дознајте подолу кои знаци, според хороскопот се родени под среќната sвезда.

Овен
Иако Овенот е владејачката планета Марс, која е бог на војната, тоа не значи дека тие го поминуваат својот живот во битка. Всушност, на луѓето Овни им е судено да ја добиваат секоја битка. Тие се паметни, мотивирани и разумни, па се чини дека нивната среќа е повеќе одраз на нивната силна личност отколку што им доаѓа како благослов од ѕвездите.

Бик Животот изгледа дека секогаш има некое изненадување што ги чека зад аголот. Иако тие сигурно се чувствуваат несреќни, самиот факт дека се уште се таму, дека преживеале и ги надминале сите тешкотии што им ги донесе животот, е доказ дека не им треба среќа – само многу здрав разум и снаодливост и така тие ќе ги надмине сите животни неволји.

Близнаци
Близнаците не спаѓаат во оние среќници. Всушност, нивните животи се исполнети со бесконечни предизвици и пречки и затоа среќата е чувството по кое копнеат. Сепак, добрата вест е дека нивната желба и страст за знаење ги водат подалеку од точката до која само среќата ќе ги донесе. Кому му треба среќа кога имаш толку чист ум?

Рак
Тоа е еден од ретките знаци што е навистина благословен. Иако нивниот пат секогаш ќе биде поплочен со предизвици, тие имаат вродено чувство за насока и вредност – што благодарение на нивните среќни ssвезди, секогаш успева да ги насочи во вистинскиот правец.

Лав
Тие се многу мудри и решени, така што не треба да се грижат дали среќата ги придружува или не. Нивниот живот е како глина, и тие се скулптори, подготвени да ја обликуваат својата судбина во сè што сакаат. Заборавете на детелината со четири лисја, тие се на возачкото седиште и со свои напори можат да добијат сè што сакаат.

Девица
Среќата отсекогаш била нешто што тие не го сфаќале и тие веројатно се навикнати на чувството на разочараност. Иако може да изгледа неправедно што нивните животи се потешки од другите, постои причина за нивниот недостаток на среќа – Девиците имаат најсилни рамења во Зодијакот. Тука се да ги искусат стие потешкотии и да научат да се справуваат со нив, а потоа да му покажат на светот што е потребно за да се надминат. На тој начин, тие сте личности од која другите учат и многумина се среќни што ги познаваат.

Вага
Не е тајна дека тие се вечни оптимисти, а животот често оди точно како што посакува Вагата. Ако некогаш сте се запрашале како е секогаш да се „излегувате“ кога имате лош ден, сето тоа има врска со вашата перцепција. Заблагодарете се на вашата владејачка планета Венера што мислевте дека чашата е половина полна, што прави да се чувствувате прилично среќни во животот.

Скорпија
Иако имаат тенденција да забележуваат негативни работи во животот, вистината е дека тие всушност се прилично среќни. Кога ќе вложат макар и малку напор во она што го сакаат, животот ќе им го послужи на чинија. Многумина не можат да управуваат со „својот брод“ толку брзо и лесно како што прават Скорпиите и затоа можат да се сметаат себеси за прилично среќни.

Стрелец
Честитки, ако сте Стрелец, тогаш сте еден од најсреќните знаци во целиот Зодијак. Ваш владетел е Јупитер, планетата на среќата – и поради тоа, ако животот се случи да донесе лимони на вашиот пат – вие едноставно ќе направите лимонада. Ова не значи дека нема да има предизвици, но значи дека никогаш нема да останете без решенија.

Јарец
Иако нивниот знак се карактеризира како лидер во Зодијакот и тие први се соочуваат со пречки и тешкотии, а потоа ги отстрануваат за другите, тие ќе сфатат дека секогаш се во можност тоа да го направат со релативна леснотија. Сè додека се ментално и емоционално вклучени во сè што прават, ќе имаат доволно среќа да ја достигнат својатацел.

Водолија
Водолијата заслужува голема, пријатна прегратка – затоа што да се соочиме, тие постојано успеваат да го пронајдат вистинскиот пат кога станува збор за среќата. Додека животот никогаш не бил фер кон нив, тие секогаш успевале да ја држат главата над водата, дури и кога им се чинеше дека можат да се удават од целата несреќа што им се случува.

Риба
Среќната планета Јупитер еднаш владееше со овој вашиот знак. Иако Нептун, планетата на инспирацијата и психичките способности, е моментален владетел на Рибите, планетата Јупитер, како одамна изгубен татко, сепак има влијание врз нив. Ова значи дека вие не само што сте среќни, туку имаат и две планети кои го водат нивниот живот кон среќата.

Напиши коментар