Astro&Horoscope

Овие три знаци имаат најстраствен ум

Колку и да се обидуваат да го сокријат својот страствен ум, овие хороскопски знаци едноставно не можат да го променат начинот на размислување, но и да ја изгаснат страста што избива длабоко во нив.

Скорпија
Харизматичена, самоуверена, секси. Скорпиите се навистина вистински магнети за спротивниот пол, а кога ќе ги запознаете малку подобро, ќе разберете како работи неговиот ум. Тие скоро секогаш имаат валкани мисли, а низ животот ги води нескротлив страв што ги прави навистина посебни. Кога ќе видат некој што им се допаѓа, тие имаат тенденција да ја замислуваат таа личност гола, но тоа може да ги заинтригира да откријат каква е во кревет.

Лав
За разлика од Скорпиите, Лавовите не размислуваат за целиот ден и во сите ситуации за сексот, но кога станува збор за интимна средба, бидете сигурни дека тие ќе ви пружат задоволство што долго ќе го паметите. Припадниците на овој знак се вистински сексуални astверови, подготвени се да пробаат нови работи и постојано да воведуваат нови секси игри.

Вага
Вагата е еден од најсуптилните знаци, кој вешто го крие својот див ум. Тие сакаат секс и гледаат сексуална конотација во скоро сè – краставица, сладолед, банана … Да, тоа е вистинска Вага, иако таа никогаш не би признала. Сепак, овој знак не одговара на отворени врски и секс без обврски, сè додека не почувствуваат ментална врска со личноста. Тие во основа се многу сензуални и им треба подлабока врска со нивниот партнер.

Напиши коментар