Free zone

Плетени, цветни мотиви… : модни трендови за 2021 година (ФОТО)

Сè, од цветни принтови, преку прерамки, до плетени парчиња ќе биде во тренд. Вака ќе се облекуваме во текот на 2021 година …

Модните експерти велат дека е дозволено експериментирање и играње со модните трендови и комбинирање на навидум некомпатибилни парчиња.

Еве ги трендовите што ќе доминираат во текот на следната година:

  1. Крпеница

Крпеница е интересна техника на шиење што поврзува различни парчиња ткаенина, според одредена шема. Најинтересните дела со крпеница изобилуваат со бои и креативно дизајнирани. Речиси сите парчиња ќе бидат изработени од овој материјал.

  1. Плетена облека

Плетените парчиња стануваат сè попопуларни секој ден, па готовите тренерки, дуксери, фустани, здолништа, па дури и панталони се задолжителни во гардеробата на секоја жена со стил. Овој тренд ќе продолжи и во текот на 2021 година.

  1. Светли бои

Колку е пошаренолико, толку подобро, е правилото што сите трендсетерки ќе го следат следната година. Парчиња во светли бои, како и спојување на 2 или 3 бои во еден стил ќе бидат добредојдени.

  1. Проѕирни парчиња

Предизвикувачки и романтичено во исто време, ова е најдобриот начин да се опише овој тренд. Транспарентни парчиња кои ја скокоткаат имагинацијата и изгледаат многу женствено, се нешто што ќе им се допадне на повеќето жени. Особено, фустаните ќе бидат одличен избор за вечерно излегување.

  1. Спортска елеганција

Комбинирањето на спортски и елегантни парчиња ќе биде многу популарно следната година.

  1. Морски мотиви на облека

Овој разигран дизајн ќе биде многу популарен во текот на целата година. Мотиви како морска sвезда и школки, што често ќе ги видиме во гардеробата.

  1. Цветно издание

Овој принт нема намера да ја напушти модната сцена. Ќе биде актуелен и во текот на следната година.

  1. Нагласени рамења

Сите парчиња со нагласени рамена, ќе бидат многу популарни. Вакви парчиња изгледаат одлично кај сите жени и ја прават фигурата да изгледа похармонично.

Напиши коментар