Celebrity

По документарецот, Бритни Спирс рече: Ја сакам сцената, но учам да бидам нормална


Таткото на пејачката Бритни Спирс управуваше со нејзиниот имот во последните 12 години поради загриженост за нејзиното ментално здравје. Во ноември Бритни не успеа на суд да ја поништи одлуката за тој вид старателство. Паралелно со судската битка, траеше движењето #FreeBritney, предводено од нејзините обожаватели. Нејзиниот татко ја бранеше сопствената улога, велејќи дека ја штити својата ќерка од „оние што сакаат да ја искористат и да ѝ наштетат“.

За ова се зборува во документарецот Framing Britney Spears, кој деновиве крена прашина. Филмот зборува за концептот на старателство , поради што американската пејачка немала контрола врз финансиите и многу одлуки поврзани за нејзината кариера од 2008 година.

Она што е интересно е што самата поп-sвезда не даде интервју за овој филм. Таа не го коментираше фактот дека на 39 години, наместо неа, нејзиниот татко Џејми Спирс има право да носи важни одлуки поврзани со нејзините финансии, деловни проекти, па дури и лични околности.

Сепак, синоќа таа реши да го прекине молкот и да се огласи на социјалните мрежи.

„Не ми се верува дека ја изведов песната „ Toxic “пред три години. Отсекогаш сакав да бидам на сцена… но сега учам како да бидам нормална личност… го сакам тоа едноставно задоволство од секојдневниот живот. Секоја личност има своја приказна и начинот на кој ја гледа приказната на другите луѓе !!! Сите имаме различни, одлични животи !!! „Запомнете, не е важно што мислиме дека знаеме за животот на другите луѓе, тоа не е ништо во споредба со она што таа личност навистина поминува од другата страна на објективот“, напиша пејачот.

Таа на својот Инстаграм објави и видео од нејзината изведба со песната „Токсичен“.

Ова е првпат пејачката да се огласи по објавувањето на филмот. Од друга страна, нејзиното момче Сем Ашгари кој не присуствуваше на премиерата, веднаш по првите минути од филмот изјави дека ќе продолжи да ги поддржува нејзините соништа.

„Важно е да разберам дека не можам да почитувам некој што се обидува да ја контролира нашата врска и постојано ни прави пречки. Според мене, Џејми е тотален кретен. Нема да дадам детали, бидејќи ја почитувам приватноста, но во исто време не дојдов во оваа земја да молчам “, рече овој модел, по потекло од Иран.

Инаку, Џејми ќе остане старател на Бритни барем до септември оваа година.

Бритни ја изгуби својата способност за работа во 2008 година и оттогаш нејзиниот татко и адвокат имаат законско право да ги следат и да донесуваат одлуки во врска со нејзините финансии, здравството, деловните договори и приватниот живот.

Во интервју за Си-Ен-Ен оваа недела, Џејми тврди дека не разговарал со својата ќерка од август, бидејќи Бритни бара нејзиниот татко да биде отстранет како нејзин старател, за што се води и правна битка.

„Ја сакам ќерка ми и ми недостасува. „Кога на член на семејство му е потребна посебна грижа и заштита, семејството мора да остане заедно. Тоа го правевме и во последните 12 или повеќе години“, рече тој.

Напиши коментар