Free zone

Подгответе се за најдобрите ром-ком што излегуваат оваа година

Со сигурност може да се каже дека на сите, овие денови добро би ни дошла романтична комедија, за душа. Изборот на  класиците е секогаш сигурен потег, но понекогаш е возбудливо да се погледна нов ром-ком за прв пат – особено кога потоа ќе стане посакате да го ставите на вашата омилена плеј-листа. Еве неколку одлични предлози предвидени за оваа година.

Процедурата ви е позната: Подгответе ги најважните работи – марамчиња, пуканки, меко кебе и многу перници за комплетно уживање  додека ги гледате овие нови ром-ком- кои со нетрпение ги очекуваме.

To All The Boys: Always and Forever

Подгответе дупла доза на марамчиња ! Во последниот дел од „All boys“, оваа е последнаta учебна година за Лара Џин Кови. Тоа значи подготовка за матура, планови за колеџ и спомени кои ќе траат цел живот. Лара Џин се подготвува да оди на училиште со Питер, сè додека двеte патувања што ќе ѝ го променат животот не ја натераат да резамисли како би изгладала нејзината иднина по дипломирањето со и без Питер.

Датум на издавање: 12 февруари

Coming 2 America

Во ова продолжение на комедијата „Доаѓање во Америка“ од 1988 година, сега кралот на африканската нација Замунда (Еди Марфи) патува назад во Квинс, Њујорк, со својот доверлив човек (Арсенио Хол) за нова авантура – во првата вклучена наоѓање интелигентна сопруга. Екипата вклучува актери кои се враќаат како Шари Хедли и Џејмс Ерл Џонс заедно со нови членови како Лесли Џонс и Трејси Морган.

Датум на издавање: 5 март

Blithe Spirit

Замислете да бидете во љубовен триаголник со вашата сегашна петгодишна сопруга и вашата мртва прва сопруга чија душа ја повикал духовник, за кој мислевте дека е измамник. Тоа е она што се случува во оваа комедија, кога писател кој има голема писателска блокада, ангажира жена да спроведе сеанса во неговиот дом за инспирација.

Датум на издавање: 19 февруари

The Kissing Booth 3

Оваа приказна за Ватпад, која стана многу популарна аншиза, продолжува со својот трет и последен филм. Ни ја носи приказната за Ел и Ноа каде што застана продолжението: Лето пред колеџ, а Ел треба да одлучи помеѓу Харвард, училиштето каде учи нејзиното момче Ноа или Беркли, каде одат нејзиниот брат и најдобрата пријателка. Таа тајно ги испитува и обете опции.

Датум на издавање: наскоро

Cinderella

Постојат безброј филмови базирани на Пепелашка – од римејкот на Бренди до ром-ком на Хилари Даф во 2004 година – тие никогаш не стареат. Следното рестартирање на Пепелашка ја глуми Камила Кабело во нејзината деби актерска улога како принцеза. Во актерската екипа, наводно, се и Идина Мензел, Никола Галицин, Пирс Броснан и Били Портер.

Датум на издавање: 16 јули

Stars Fell on Alabama

Кога холивудски агент сака да ги импресионира своите пријатели на 15-годишното средба во средно училиште, тој ја прави единствената логична работа: Најмува актерка да се преправа дека му е девојка. И веќе претпоставувате каде сето ова води! Вештачката врска ќе прерасне во нешто многу повеќе од обична измама како резултат на времето што тие постојано го поминуваат заедно. Филмот е веќе достапен за изнајмување и на YouTube.

Barb and Star Go to Vista Del Mar

Во главните улоги: генијалните Кристин Виг и Ени Мумоло од  Bridesmaids. Оваа комедија ги следи доживотните BFF кои решија да го напуштат својот мал град во Средниот Запад и да се упатат на екстравагантен одмор на Флорида. Во актерската екипа се и Цеми Дорнан, Дејмон Вејанс јуниор, Ванеса Баер и Венди Мекландон-Кови.

Датум на издавање: 12 февруари

Falling for Figaro

a man and a woman looking at the camera: two women facing each other and singing

Сместен во шкотските висорамнини, овој ром-ком следи жена која се откажува од својата работа и го остава своето долгогодишно момче да стане оперска пејачка. Додека тренира, таа се запознава со друга оперска пејачка која е исто така на обука. Иако професионално се конкуренција една на друга , тоа нема да им го попречи на патот на пријателството.

Датум на издавање: наскоро

Напиши коментар