After Midnight

Поминете го Денот на вљубените на оригинален начин: Никогаш нема да заборавите ваква средба!


Колку е добро да се биде подготвен однапред, еве 14 предлози кои ќе ви помогнат да го прославите 14 февруари на оригинален начин или Денот на вineубените да го направите поубав.


Подгответе појадок во кревет

Идеален начин да го започнете денот е да подготвите појадок за саканото лице во кревет. Нека тоа биде експлозија од најубавите вкусови ….и секако мини вазна со цвеќиња.

Застанете до локална книжарница

Читањето никогаш не е доволно, па убава активност би било да отидете заедно во книжарницата. Исто така тоа е одлична можност да купите подарок за вашата втора половина.

Погледнете неколку изложби

Дајте предност на галерии, музеи и изложби што вие или вашиот партнер не сте биле во можност да ги видите. Обрнете посебно внимание на помладата генерација уметници.

Организирајте филмски маратон

Очекуваниот избор се љубовни филмови, но токму поради тоа вие направете го спротивното: одлучете се за друг жанр, на пример хорор. Се разбира, не заборавајте пуканки!

Играјте игри на табла

Човече не лути се, шах, карти, глувци, домино, фудбал на маса… Има толку многу забавни игри за двајца учесници, кои апсолутно вклучуваат разни видео игри.

Посетете ги продавниците за винтиџ или половни производи

Не мора да бидат места каде што има само облека, но исто така и предмети, книги, чинии и други интересни антиквитети.

Проверете некој од пабовите

Се препорачува да пробате локално пиво и локални брендови. За да се забавувате уште повеќе, дадете предност на пабовите што имаат пикадо и билјард.

Натпреварувајте се во готвењето

Ова не е вистинска конкуренција, туку можност да дадете се од себе со мала конкуренција. Бидете сигурни да готвите заедно, бидејќи тоа ќе ја направи вечерата уште поромантична.


Одете на возење велосипед.

Физичката активност е секогаш добредојдена, а исто така и Денот на вљубените. Возете велосипед покрај реката, низ шумата или непознат дел од градот.

Размислете за лизгање

Ако некој спорт е романтичен и релаксирачки, тогаш тоа е лизгање. Сè е поубаво во парови, затоа повелете до најблиското лизгалиште.

Организирајте забава во куќа за двајца

Танцувајте на вашата омилена музика, пејте караоке, правете коктели и украсете ја куќата со балони. Со еден збор, стори сé што правиш кога правиш забава.

Однесувајте се кон викенд надвор од градот

Бидејќи 14 февруари паѓа во недела оваа година, имате совршен изговор да одите некаде за викенд. Спа и руралниот туризам се добар избор, како и кампувањето по природа.

Набљудувајте ги ѕвездите

Ако поради локацијата и смогот не сте во можност да ги видите sвездите, тогаш барем гледајте ги преку апликацијата Ноќно небо.

Волонтирајте!

Љубовта е најдобра кога е споделена. Затоа вие и вашата сакана волонтирате во кујна за супи, засолниште за деца, засолниште за животни или каде било каде вашата помош некому ќе значи многу.

Напиши коментар