Celebrity

Познатата актерка беше повредена на снимањето, стаклото удри во нејзиното око


Холивудската актерка Џенифер Лоренс се повреди за време на снимањето на новиот филм на Нетфликс „Не гледај горе“.
Повредата во Масачусетс се случила кога била направена контролирана експлозија на стакло врз зградата заради снимање, што, за жал, тргна наопаку. Парче стакло наводно ја погодило Лоренс близу окото, а на актерите им помогнале минувачи, како и членови на екипата, пишува УСА Тудеј, а пренесува Индес. Снимањето веднаш запре.

Таа во меѓувреме закрепнува, а изворот тврди дека сè ќе биде во ред и без трајни последици.

Напиши коментар