Celebrity

Познати личности со најмногу хејтери: Листа на топ 10 славни личности што луѓето најмногу ги мразат

Постојат познати личности кои е невозможно да ги мразите затоа што се едноставно допадливи, но има и такви кои се особено иритантни. Ваква листа се составува секоја година, а еве неколку познати личности кои се посебно омразени оваа година.

Ова е листа составена од луѓе кои со нивните гласови можеле да изберат која било позната личност во светот и да ја стават на листата.

Досега се собрани над 130.000 гласови!

На листата може да се најдат сите славни личности, за што повеќето луѓе во моментов не можат да размислат. Некои од нив голем број на луѓе ги обожаваат, но во овој случај хејтерите го добија главниот збор.

Не се лутете ако на списокот се најде некој што го обожавате, вкусовите се различни! Кои се славните личности што ги мразите најмногу?

Го започнуваме одбројувањето од оној на 10 -то место до првото место каде што е личноста што повеќето луѓе не можат да ја поднесат.
Некои се навистина проблематични и ужасни, а други едноставно ги нервираат луѓето со својот изглед, нема конкретна причина зошто би биле омразени. Погледнете кои се тие!

10. Криси Тајген
На десетто место, како личност што многу луѓе ја мразат, но сепак најмалку во споредба со сите други е Криси Тајген. Веројатно ви е попозната како сопруга на музичарот Џон Леџенд. Во моментов, таа не е најпопуларна меѓу луѓето бидејќи оваа година настана цела драма кога призна дека е трол на Твитер и дека ги малтретира луѓето на интернет и им остава ужасни коментари.
9. Кајли Џенер
Не постои листа во која не e вклучен кланот Кардашијан-Џенер. Колку обожаватели има Кајли, толку има и хејтери. Поради некоја причина, луѓето се многу вознемирени што таа повремено се слика и објавува еден куп работи од нејзиниот живот. Таа не направи ништо конкретно што би оправдало да ја мразите, во споредба со Криси Тејген, која навистина се “ја оплеска”. Ако некој не ви одговара, едноставно не го следете и игнорирајте го.
8. Логан Пол
Јутјубер кој од самиот почеток кога се појави беше на листата на оние што на многу луѓе не им се допаѓаат. Тој имаше многу контроверзни содржини низ годините, испади и изјави кои не се најдобри, има постојани видеа каде се однесува ужасно кон обожавателите, груб е, се меша со сериозни теми и проблеми … списокот може да продолжи до бесконечност.
7. Крис Џенер
Друга Кардашијан-Џенер на листата е мама Крис, која сеуште им е помалку драга на луѓето отколку Кајли. Причина? Нема. Исто како Кајли, таа никогаш не направи ништо лошо. Таа само ги искористи своите одлични маркетинг вештини за да направи сензација од своето семејство. Но, ако тие не ја мразат поради тоа, зошто сите останати?
6. Ким Кардашијан
И друга личност од истото семејство што уште повеќе луѓе ја мразат е Ким. Колку и да пребарувате на интернет, нема ниту една оправдана причина што објаснува зошто луѓето не ја сакаат Ким. Она што најмногу пречи е што таа постојано се појавува некаде и толку многу се пишува за неа – но тоа не е вина на Ким, туку на народот. Затоа што ако не читаа толку за неа, немаше толку да се пишува.
5. Џефри Стар
Јутјубер што на многумина не им се допаѓа. Контроверзен е и не е за сечиј вкус. Тој ќе стори сé што е потребно за да го добие вниманието, и се чини дека со текот на времето, на се повеќе луѓе им оди по нерви.
4. Џејмс Чарлс
Друг познат Јутјубер за кој луѓето не можат ни да помислат е Џејмс Чарлс. Имаше приказни дека испраќа пораки до малолетници, што е многу ужасно однесување. Тој е обожаван од помладата публика, и сите постари ги превртуваат очите кон него. Исто така, беа извлечени неговите многу стари објави, кои не се соодветни и кои беа доволна причина луѓето уште повеќе да го мразат.
3.6ix9ine
Има и еден рапер, единствениот пејач што се најде на оваа листа. Очекувавме да го видиме Џастин Бибер, а не 6ix9ine. Зошто луѓето го мразат? Од тотално неважни причини. На повеќето им пречат неговите тетоважи, неговата музика и експлицитните текстови, како и фактот дека честопати е апсен за некои глупости. Иако многумина го сметаат за ужасен рапер, тој е многу популарен поради неговиот скандалозен изглед и стихови. Повторно, дали е тоа навистина оправдана причина за толку многу омраза?
2. Џејк Пол
Многу попроблематичeн од другите луѓе на оваа листа е Џејк Пол. Зошто луѓето го мразат е сосема разбирливо. Секој знае за него, ако не како Јутјубер, тогаш во последно време како боксер. За Џејк никогаш не кружат убави зборови, секогаш има проблеми. Со неговото име се поврзуваат милион контроверзии. Одвреме -навреме тој е обвинет дека се обидел да ги измами своите млади гледачи и да ги натера да ги трошат парите на нивните родители за неговите објави, а видеата честопати се со навредлива содржина. Што е само врвот на ледениот брег на проблемот наречен Џејк Пол.
1. Амбер Херд
И на прво место како личност што повеќето луѓе ја мразат во моментов е актерката Амбер Херд, поранешната сопруга на Џони Деп. Во последно време, токму поради овој брак таа беше во фокусот кога го обвини Џони дека психички и физички ја малтретирал додека бил пијан. Се испостави дека сите нејзини обвинувања немаат докази и целата ситуација се сврте на нејзина глава. Наместо да ги сврти сите против Џони, таа ги сврте сите против себе.

Напиши коментар