Celebrity

Селма Хајек – природна убавина!

54-годишната Селма сподели селфи без шминка на Инстаграм во неделата – и фановите беа импресионирани.

Салма објави фотографија одблизу на која се гледа како изгледа, со свежо лице и неверојатно младешки, а нејзините природни кадрици паѓаа околу рамената.

Пред нејзиното селфи без грам шминка, Салма сподели неверојатно ретка семејна фотографија на социјалните мрежи. Таа позираше со нејзината ќерка ќерка Метилде на прославата за нејзиниот 20ти роденден. Мајката и ќерлата изгледаа неверојатно стилски додека се смееја пред камерата.

Матилде е единствената ќерка на Салма, со сопругот Франсоа-Анри Пино. Францускиот бизнисмен е татко и на синовите Франсоа (23) и Августин (14), кои ги дели со поранешната сопруга Дороте Лепер.

Напиши коментар