Celebrity

Шок интервју на Меган и Хари: Една реченица на принцот предизвика бура (видео)

Објавен е првиот трејлер од долгоочекуваното интервју на принцот Хари и Меган Маркл со Опра Винфри, а веднаш станува јасно дека ниту една тема не е забранета.

Во кратко видео, Опра директно ја прашува Меган дали има „пресвртна точка“ што доведе до повлекување на парот од кралското семејство во јануари 2020 година. Иако одговорот на Меган не е прикажан, во друга снимка Хари вели дека најголема грижа му била „ историјата да не се повтори “, што се однесуваше на неговата покојна мајка, принцезата Дијана, чии конфликти со кралското семејство често беа објавувани во јавноста.

Хари и Меган се прикажани како се држат за раце додека тој зборува за тоа колку е среќен што ја има поддршката од неговата сопруга со оглед на тоа што неговата мајка ги поминала сите борби сама.

„Знаете, навистина ми олесна и среќен сум што седев тука и разговарав со тебе и со мојата сопруга, бидејќи не можам да замислам како беше за неа кога требаше да помине низ целиот овој процес сама пред многу години. Нам ни беше неверојатно тешко, но барем се имавме еден со друг “, објаснува Хари.

„Кажавте прилично шокантни работи“, рече Опра на крајот од трејлерот.

„Едвај чекам“, „Ова ќе биде толку добро“, „Дали забележавте дека Меган не е прикажана како зборува?“ Едвај чекам “,„ Ова ќе биде скандалозно “, се само дел од коментарите под видеото.

Специјалното интервју на славниот водител со Меган и Хари ќе се емитува на 7 март. Меган и Хари разговараа за нивната одлука да се оддалечат од кралското семејство, нивниот брак, филантропските потфати и начинот на кој се снаоѓаат во животот под силен притисок на јавноста.

Напиши коментар