Celebrity

Сите зборуваат за серијата Tiny Pretty Things: Дали ја оваа гледате нова тинејџерска мистерија?

Нетфликс добро знае што сакаме. Новата серија Tiny Pretty Things која штотуку пристигна, веќе е на врвот на листата на најгледани серии.

Заплетот е сместен во измисленото балетско училиште Арчер во Чикаго и има сè што добро ја прави една мистерија: драма, љубовни врски и секако – убиство. Критичарите ја опишаа серијата како комбинација на филмот Црн лебед и серијата Слатка мала лажго – еве дали треба да ја гледате.

За што станува збор серијата Tiny Pretty Things?
Серијата е базирана на истоимената книга, напишана од Сона Хараипотра и Дониел Клејтон. Тој ги следи студентите на елитната балетска академија, кои се подготвени на сè за да ги остварат своите соништа. Кога велиме сè, мислиме – сè: нож во грб, манипулации и саботажи се само дел од она за што се подготвени ликовите од серијата.

Главниот заговор се случува кога некој ќе ја турне балерината Каси Шор од покривот на училиштето. Токму тогаш, нова ученичка Невеа доаѓа во училиштето.

Кој игра во серијата Tiny Pretty Things?
За разлика од многу други серии во кои танцот е главна тема, тука актерките и актерите се професионални танчери. Невеа ја толкува улогата на Кајли Џеферсон, Бет ја толкува улогата на Касимере Жулет, Џун ја игра Даниела Норман. Тука се и Бренан Клост како Шејн, Мајкл Хсу Росен како Набил и Дејмон Џилеспие како Калеб.

Колку епизоди има серијата Tiny Pretty Things?
Првата сезона од серијата Tiny Pretty Things има 10 епизоди и сите можете да ги гледате на Нетфликс.

Погледенете го трејлерот за серијата.

Напиши коментар