Astro&Horoscope

Скриените желби на сите хороскопски знаци

Овен
Овенот сака да биде лидер и да постигнува големи работи во животот. Овенот е роден лидер кој сонува големи работи.

Бик
Бикoт сака сигурност и безбедност во сите области од неговиот живот. Бикот копнее по безбедност и ја бара во сите области од неговиот живот.

Близнаци
Близнаците сакаат различни работи, нови искуства и да научат нешто ново. Близнаците имаат жед за знаење, која никогаш не е целосно задоволена и не паѓаат на првите удари, туку секогаш пробуваат одново.

Рак
Ракот сака да се чувствува емотивно, романтично и финансиски слободно. Вистинската слобода му е секогаш на ум, а Ракот нема да запре додека не ја постигне целта.

Лав
Лавот сака почит и пофалби. Цело време. Лавот сака да биде успешен во сите области од неговиот живот.

Девица
Девиците се опседнати со љубов и ја сакаат како лек. Тие шират и добиваат љубов секаде каде што ќе отидат.

Вага
Вагите сакаат рамнотежа и јасност. Кога сè е во совршен баланс, за Вагата, тоа е суштината на животот.

Скорпија
Скорпијата сака да го достигне врвот и да освои сè. Скорпијата е крајно одлучна и не се откажува од предизвиците. Сакаат да докажуваат дека сите други не се во право и дека успеале таму каде што никој друг не се осмелил ниту да стапне.

Стрелец
Стрелецот сонува да направи иновации и промени во светот. Стрелците не се плашат да испробуваат нови работи и ќе се обидат да направат новини и промени во светот, што ќе влијаат на многу сфери од животот.

Јарец
Јарецот сака восхит од неговите пријатели и семејство. Јарците имаат силна желба за восхит и пофалби за своите достигнувања од семејството и пријателите.

Водолија
Водолијата има силна желба да се издвои од толпата и да биде препознатлива по тоа. Водолијата мрази да „се вклопува“ и има скриена желба да се истакне и да биде пофалена за тоа.

Риби
Рибите не сакаат ништо повеќе од тоа да ги претворат своите луди, а понекогаш генијални идеи од соништата во реалност.

Напиши коментар