Free zone

Смоки, чипс, гумени бомбони … Што велат вашите омилени грицки за вашиот карактер?

Дали сте амбициозени, агресивени, перфекционисти, креативени… Откријте што открива вашата омилена закуска за вас!

Чипс

Карактер : Ова е чиста амбиција! Други карактеристики се нетрпеливоста, конкурентноста и големата мотивација за успех.

Ако сакате да седите пред ТВ со вреќа чипс или познавате некој таков, веројатно сте свесни за многу натпреварувачки дух. Некои истражувања потврдија дека режисерите повеќе сакаат да посегнуваат по чипс од компир отколку кон кои било други солени закуски. Исто така, статистичките податоци покажуваат дека навивачите на чипови постигнуваат голем успех и во деловниот и во приватниот живот.

Крекери

Карактер : Чувствителност, но и емпатија и разноврсност.

Фановите на солените крекери се често срамежливи луѓе, но исто така многу внимателни. Тие се добри во мултитаскинг и лесно ќе завршат неколку проекти одеднаш. Сепак, за да ја покажат својата креативност, им треба време за себе. Во споредба со другите љубители на закуски, оваа група е најотворена за правење виртуелни врски.

Смоки

Карактер : Искреност, но и етика, совесност и коректност.

Оние кои уживаат во воздушни крцкави грицки од смоква се одлични во организирање и воспоставување ред. Тие успешно го одржуваат својот интегритет со всадување точни и морални вредности.

Тортиља чипс

Карактер : Перфекционист, и може да биде хуманитарец – тие се исто така одлични планери.

Ако познавате некој што претпочита да посегне по чипс од тортилја, знајте дека тие се Алфа типови – сакаат да ги планираат работите и да држат сè под контрола. Тие обично имаат многу високи цели, но ги постигнуваат и благодарение на самодисциплината.

Кисели гумени бонбони

Карактер : Обично се пренатрупани и презаситени, така што можат да бидат фрустрирани, но и избалансирани.

Киселите гумени бонбони кои се воедно и слатки, ја сакаат луѓето кои обично се пренатрупани. Психолозите објаснуваат дека љубителите на кисела храна имаат многу високи стандарди, и ако исто така сакаат слатки ноти во комбинација, тогаш можат да постигнат рамнотежа во животот.

Переци

Карактер: Тоа се многу креативни луѓе кои се енергични и сакаат да се забавуваат.

Бидете сигурни дека личноста што ја среќавате додека алчно грицкате переци е доста екстроверт и веројатно ќе бидете една од многуте пријатели на нејзината листа. Тие уживаат во социјалните настани, убави се, полни со спонтаност и многу интересни.

Сладолед

Карактер: Во зависност од тоа кој вкус го сакаат, тие можат да бидат:

  • Јагода – интроверти кои можат да бидат многу посветени на својата цел.
  • Ванила – тие често ги изразуваат своите емоции, не се плашат од ризик и често дејствуваат импулсивно.
  • Чоколадо – луѓе кои се склони кон драма и можат да бидат многу шармантни и сакаат да флертуваат.
  • Нане со парчиња чоколадо – ништо не стои меѓу нив и нивната цел додека со амбиција и доверба одат кон неа.
  • Кафе – тие се ентузијастички и спонтани, многу живи, а понекогаш може да бидат и драматични.

Дали можеби се најдовте на оваа интересна листа?

Напиши коментар