Celebrity

Со кои славни личности го делите вашиот хороскопски знак?

Кој друг е роден во месецот кога и сте и вие исто така, можеби сте родени со некои дури и во ист ден!
Иако тоа не ни значи апсолутно ништо во животот, секогаш е забавно да се види дека некои славни личности се родени во исто време со нас, дури и ако се случи да сме родени во ист ден … топ! Во кој знак се родени некои од најпопуларните славни личности и дали го делите месецот на раѓање со некоја кул фаца?

Хороскопот е забавна работа ако не го сфаќате премногу сериозно. Не е добро да му верувате премногу или да се потпирате на она што ви го кажува дека ќе ви се случи и навистина да го очекувате. Тоа може повеќе или помалку да процени некоја личност, но во тој случај сепак треба да ја отворите целата натална карта, а не само да го погледнете хороскопскиот знак. Но, она што хороскопот може многу лесно да ни го каже е со кои познати личности го делиме знакот! Кога се родени Селена Гомез, Нура Хадид или Лука Модриќ и дали вие сте таа што го дели знакот со нив? Побарајте го вашиот знак подолу и дознајте кои славни личности се припадници на вашиот хороскопски знак.

ОВЕН

Lady Gaga (28 март)
Lil Nas X (9 април)
Emma Watson (15 април)
Logan Paul (1 април)
Kourtney Kardashian (18 април)
Anya Taylor-Joy (16 април)

БИК

Queen Elizabeth II (21 април)
Severina (21 април)
Devito (9 мај)
Machine Gun Kelly (22 април)
Gigi Hadid (23 април)
Charli D’Amelio (1 мај)

БЛИЗНАЦИ

Donald Trump (14 јуни)
Angelina Jolie (4 јуни)
Tom Holland (1 јуни)
Emma Chamberlain (22 мај)
KJ Apa (17 јуни)
James Charles (23 мај)

РАК
Ariana Grande (26 јуни)
Selena Gomez (22 јули)
Post Malone (4 јули)
Lana Del Ray (21 јуни)
Jacob Elordi (26 јуни)
Larray (22 јули)

ЛАВ

Dua Lipa (22 август)
Jennifer Lopez (24 јули)
Nessa Barrett (6 август)
Kylie Jenner (10 август)
Cara Delevingne (12 август)
The Kid Laroi (17 август)

ДЕВИЦА

Zendaya (1 септември)
Blake Lively (25 август)
Beyonce (4 септември)
Jungkook (1 септември)
Luka Modrić (9 септември)
Voyage (15 септември)

ВАГА

Doja Cat (21 октомври)
Kim Kardashian (21 октомври)
Addison Rae (6 октомври)
Bella Hadid (9 октомври)
Cardi B (11 октомври)
Jala Brat (16 октомври)

ШКОРПИЈА

Leonardo DiCaprio (11 ноември)
Kendall Jenner (3 ноември)
PewDiePie (24 октомври)
Lil Peep (1 ноември)
Travis Barker (14 ноември)
Hero Fiennes-Tiffin (6 ноември)

СТРЕЛЕЦ

Taylor Swift (13 декември)
Britney Spears (2 декември)
Billie Eilish (18 декември)
Avani Gregg (23 ноември)
Miley Cyrus (23 ноември)
Juice WRLD (2 декември)

ЈАРЕЦ

Timothée Chalamet (27 декември)
Zayn Malik (12 јануари)
Greta Thunberg (3 јануари)
Dove Cameron (15 јануари)
Brent Riviera (9 јануари)
Kit Harington (26 декември)


ВОДОЛИЈА

Megan Thee Stallion (15 февруари)
Bella Poarch (8 февруари)
Cristiano Ronaldo (5 февруари)
XXXTentacion (23 јануари)
Harry Styles (1 февруари)
Ed Sheeran (17 февруари)

РИБА

Olivia Rodrigo (20 февруари)
Justin Bieber (1 март)
Rihanna (20 февруари)
Kurt Cobain (20 февруари)
Camila Cabello (3 март)
Madison Beer (5 март)

Напиши коментар