Celebrity

Собирот „Friends“ ќе се емитува овој месец, меѓу гостите се Бибер и БТС

Долго очекуваниот специјален серијал Friends, во кој оригиналниот сет на сериите повторно ќе се собере, ќе се емитува на 27 мај 2021 година, на стриминг сервисот HBO Max во САД.
Специјална епизода со поднаслов Friends: Reunion или оној во кој тие се повторно заедно, покрај оригиналната постава, ќе собере неверојатен број на познати личности.

Famousенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери и Дејвид Швимер ја сочинуваа славната шестка, а епизодата со нив беше снимена пред неколку недели.
Други гости ќе бидат Дејвид Бекам, Justастин Бибер, БТС, Jamesејмс Корден, Синди Крафорд, Кара Делевин, Лејди Гага, Елиот Гулд, Кит Харингтон, Лери Ханкин, Минди Калинг, Томас Ленон, Кристина Пиклс, Том Селек., Ејмс Мајкл Тајлер, Меги Вилер, Рис Витерспун и Малала Јусафзаи.

Секој од главните актери е добро платен за овој ангажман: се шпекулира дека биле платени по 2,5 милиони долари.

Засега е непознато дали овој специјален ќе биде достапен на локалниот стриминг сервис на HBO, HBO GO.

Напиши коментар