Celebrity

Соборување рекорди – Ова се најпопуларните објави на Инстаграм за изминатата 2020 година!

Познатите личности имаа најпопуларни објави на Инстаграм и во годината којашто штотуку ја испративме. Во 2020 тие редовно споделуваа важни моменти од нивните животи, како што се раѓање на дете или свршувачка, но истовремено поставуваа и слики со кои промовираат разни производи.

Објавите од нивните важни животни моменти беа многу попопуларни во 2020 година, а кои објави на Инстаграм имаат добиено најмногу лајкови во последните дванаесет месеци, можете да дознаете во продолжение.

  1. Кајли Џенер – фотографии со Тревис Скот облечени во Givenchy

Датум на објавување: 18 ноември
Број на лајкови: 14,2 милиони

  1. Кристијано Роналдо – роденденска фотографија

Датум на објавување: 5 февруари
Број на лајкови: 14,3 милиони

  1. Кајли Џенер – видео со ќерката Сторми

Датум на објавување: 1 октомври
Број на лајкови: 14,5 милиони

  1. Кајли Џенер – фотографија од ќерката на Сторми

Датум на објавување: 27 март
Број на лајкови: 15,3 милиони

  1. Аријана Гранде – објава на свршувачката

Датум на објавување: 20 декември
Број на лајкови: 15,4 милиони

  1. Леброн Џејмс – посвета на починатиот Коби Брајант

Датум на објавување: 27 јануари
Број на лајкови: 15,5 милиони

  1. Кајли Џенер – најава за роденденот на Тревис Скот

Датум на објавување: 30 април
Број на лајкови: 16 милиони

  1. Лионел Меси – објава по повод смртта на Диего Марадона

Датум на објавуваме: 25 ноември
Број на лајкови: 16,4 милиони

  1. Чадвик Боуман – вест за смртта на популарен актер

Датум на објавување: 28 август
Број на лајкови: 19,1 милиони

  1. Кристијано Роналдо – најава по повод смртта на Диего Марадона

Датум на објавување: 25 ноември
Број на лајкови: 19,7 милиони

Напиши коментар