Free zone

СОВРШЕНА ФРИЗУРА СО МАРАМА КОЈА МОЖЕ САМИ ДА ЈА НАПРАВИТЕ: 8 Пролетни ИДЕИ

Марамата во косата секогаш изгледа автентично и привлечно, но не мора да ја ставате околу вашата глава како лента, туку со неа можете да направите разни комбинации на фризури.

Без разлика дали имате кратка или долга коса, можете да направите оригинална фризура со марама . На пример, можете да ја завиткате во пунџа или околу неа, да направите плетенка што е комбинација од марама и коса или да ја врзете како мини турбан или машна.

Ваше е да изберете омилен дизајн на марама и да ја искористите вашата фантазија.

Ако сакате едноставни, а сепак ефективни и природни бохо фризури со дух на романса и стил на хипи, ви предлагаме да направите фризура со марама. Еве неколку романтични идеи за кратка и долга фризура !

Предлагаме 8 интересни идеи за бохо фризура во која марамата има главна улога!

Напиши коментар