Astro&Horoscope

Совршено растение за вас според хороскопскиот знак

Изберете совршено растение за вас според вашиот знак.

ОВЕН: ФИКУС
Храбри, динамични и конкурентни – ова се само некои од карактеристиките што ја опишуваат личноста родена во знакот на Овен. Ficus ползавец (Ficus pumila), кој ќе изгледа убаво во секој дом, е растение кое храбро ќе се искачи на вашиот ѕид, доколку го дозволите тоа.

БИК: ХОЈА КЕРИ – „ЗЕЛЕНО СРЦЕ“
Карактеристики на овој знак се силата, лојалноста и довербата. Зеленото растение во форма на срце е добар избор за овој сензуален хороскопски знак.

БЛИЗНАЦИ: ЗЕЛЕН ЛИЛЈАН – „ПАЈАК БИЛКА“
Ова растение е познато по тоа што многу добро се прилагодува на сите простори. Многу или малку светло, сосема е сеедно. Совршен е за луѓето родени во овој хороскопски знак, кои се познати по својата нежна природа, разновидност и прилагодување.

РАК: МАРАНТА ЛЕУКОНЕУРА – „МОЛИТВЕНА БИЛКА“
Луѓето родени во знак на рак се познати по својата силна интуиција, емпатија и се заштитнички кон луѓето кои ги сакаат, па затоа ова растение, познато и како „молитва“, е одличен избор за нив.

ЛАВ: БРОМЕЛИЈА
Ова се тропски растенија познати по своите прекрасни лисја, што ги прави совршени за луѓето родени во овој знак кои се драматични, отворени и огнени.

ДЕВИЦА: ФИЛАДЕНДРОН
Девиците се практични луѓе, па затоа идеален избор за нив е растение кое лесно се одржува и еден од нив е Филадендрон.

ВАГА: СПАТИФИЛУМ
Дипломатски наклонети, доброто и праведно, ова се само некои од карактеристиките на луѓето родени во знакот на Вага. Ова растение од семејството на кринови е идеален избор за нив, а освен што се многу убави, тие се грижат и за прочистување на воздухот во домот.

СКОРПИЈА: ЗЛАТЕН ПОЛЗАВЕЦ
Поради својата страсна природа, тие честопати оддаваат впечаток на огнен знак, иако всушност се поврзани со вода, па затоа ова растение што сака вода е добар избор за нив. Честопати се смета за растение на пријателство, а кој е подобар пријател од Скорпијата?

СТРЕЛЕЦ: МОНСТЕРА
Отворената и весела природа на Стрелецот оди добро со ова необично растение, познато и како „фабрика за швајцарско сирење“. Слободно набавете го за дома, но внимавајте ако имате домашни миленици затоа што тоа е отровно за нив.

ЈАРЕЦ: КАЛАНХОА
Исто како припадниците на овој хороскопски знак, ова растение е независно и упорно.

ВОДОЛИЈА: КРУНА – СЕНЕЦИО РОЛВЛЕЈАНУС (Senecio Rowelyanus)
Уникатниот и посебен изглед на ова растение совршено одговара на овој знак кој е украсен со истите својства.

РИБА: ЦВЕТ НА ЗЛАТНА РИБА – НЕМАТАНТУС
Креативноста и емпатијата се карактеристики на овој хороскопски знак, а ова растение со прекрасни портокалови цвеќиња е идеален пар за овие имагинативни луѓе.

Напиши коментар