Astro&Horoscope

Според кои принципи се водат во животот? Овенот не прифаќа пораз, Бикот е секогаш во право, Водолијата мора да се разликува од сите други

Што најчесто се прашувате пред да донесете одлука? Дали ви е поважна вашата слобода или желба за напредок? Дали некогаш би го прекршиле ветувањето? Еве ги принципите на хороскопот што ве водат.

Има толку многу работи што не прават тоа што сме – околината во која растеме, семејството, па дури и хороскопскиот знак во кој сме родени. Сето ова помага да се обликуваат црти и карактер, а со тоа и вредности и приоритети.

Секоја личност е единствена – колекција на верувања, искуства и квалитети што го прават она што сме и влијаат врз нас да станеме најдобра верзија на самите себе.

Еве ги 5-те најдобри животни принципи според вашиот хороскопски знак:

Овен

 1. Прво ќе го сторам тоа, а потоа ќе размислам подоцна.
 2. Пораз не доаѓа предвид.
 3. Стравот е моето гориво.
 4. Трпението не е доблест.
 5. Воздржаноста не е за мене.

Бик

 1. Јас сум секогаш во право.
 2. Секое јадење треба да се користи максимално.
 3. Јас го заслужувам тоа.
 4. Мое е, не го допирај.
 5. Имам трпеливост да чекам.

Близнаци

 1. Јас можам да разговарам со секого.
 2. Клучно е да имате смисла за хумор во животот.
 3. Можеби доцнам, но ќе ја постигнам целта.
 4. Не гледам причина да ги ограничувам моите опции.
 5. Треба да излезете од куќата и да се движите.

Рак

 1. Минатото е секогаш при рака.
 2. Мојот дом е сè.
 3. Не верувам во задржување на моите чувства.
 4. Однапред со претпазливост.
 5. Јас сум секогаш тука за најблиските.

Лав

 1. Сакам кога сите погледи се свртени кон мене.
 2. Одговорност ми е секогаш да изгледам добро.
 3. Ќе бидам верен до крај.
 4. Колку и да се добри работите, тие секогаш можат да бидат подобри.
 5. Морам да бидам добар пример.

Девица

 1. Ми требаат сите информации пред да донесам каква било одлука.
 2. Работите треба да бидат на место.
 3. Што и да е потребно – можам да го поправам.
 4. Знам многу, и што не знам – знам каде и како да учам.
 5. Секогаш можам подобро.

Вага

 1. Често жалам откако е донесена одлука.
 2. Не можеме сите да се согласиме?
 3. За мене е исклучително важно моите гости да си поминат убаво.
 4. Не сум површна, само ја ценам убавината.
 5. Ако сакате некој да ве сака, ласкајте му.

Шкорпија

 1. Никогаш не ја заборавам навредата.
 2. Можеби не сега, но еден ден ќе го почувствувате мојот гнев.
 3. Немам толеранција кон лажговците.
 4. Кога ќе се посветам на нешто или некого, јас сум 100 проценти во тоа.
 5. Никој не знае сè за мене.

Стрелец

 1. Ако сакам да се чувствувам подобро, ќе ја сменам околината.
 2. Се обидувам да не ги задржувам негативните чувства.
 3. Странец е нов пријател кој сè уште не сум го сретнал.
 4. Имам страв да не пропуштам патувања – морам да искусам сè.
 5. Мојата потреба за слобода е инстинкт за преживување.

Јарец

 1. Постои причина зошто постојат правила.
 2. Ќе работам на нешто додека не заврши и не е важно колку време ќе трае.
 3. Треба да имам силна финансиска основа.
 4. Семејството е сè.
 5. Ќе ги постигнам своите соништа и цели.

Водолија

 1. Сакам да го направам светот подобро место за живеење.
 2. Понекогаш сакам да започнам расправија само за да започнам дискусија.
 3. Живеј и остави ги другите да живеат.
 4. Можам да најдам начин да го сторам тоа подобро.
 5. Не сакам да сум како сите други.

Риба

 1. Не одолговлекувам, размислувам за тоа.
 2. Тука сум да помогнам.
 3. Не сум виновна што нешто тргна наопаку, едноставно понекогаш немам среќа.
 4. Сè е материјално.
 5. Би сакала да имав подебела кожа затоа што скоро сè ме прави емотивна.

Напиши коментар