Celebrity

Среќен 47 роденден, Ева Мендес!

Прекрасната sвезда денес наполни 47 години и во текот на кариерата навистина постигна многу во својот професионален и личен живот.

Eva Mendes

Ева порасна во Мајами, Флорида, и брзо покажа афинитет кон глумата.

Eva Mendes

Нејзината кариера започна кон крајот на 90-тите години, појавувајќи се во кратки филмови и ТВ-емисии пред конечно да ја добие својата голема пауза во проекти од висок профил.

Eva Mendes

Во 2001 година, Ева глумеше заедно со Дензел Вашингтон и Итан Хоук во филмот Ден на обука, добитник на Оскар.

Eva Mendes

Оттогаш, Ева започна да добива уште поголеми улоги.

Eva Mendes

Напиши коментар