Celebrity

Таа е најубавата жена на светот, а ретко кој има слушнато за неа (фото)

Позната актерка, убава и талентирана и целосно изолирана од рефлекторите под кои се славните.

Шведската актерка Алисија Аманда Викандер (32) е позната по улогата во филмот „Екс Машина“, за кој исто така беше номинирана за БАФТА награда и Златен глобус.

Нејзиниот беспрекорен стил и прекрасниот изглед ја прават стилска икона, според магазинот Е!

Актерката се бори за правата на жените ширум светот и се бори против родовата нееднаквост во општеството.

Таа е родена во Гетеборг и е во брак со Мајкл Фасбендер од 2017 година.

Добитник е на многубројни награди, но и гордо ја носи титулата најубава славна жена на светот.

На второто место е Гал Гадот, Мис на Израел, проследено со Адријана Лима, Блејк Лајвли и Ема Вотсон.

Напиши коментар