Astro&Horoscope

Тие се миленици на Венера: ЉУБОВТА е едноставно предодредена за овие знаци

Овие шест хороскопски знаци се секогаш среќни во љубовта,
Еве на кои хороскопски знаци ѕвездите им се особено наклонети кога се работи за љубовта.

Јарец

Иако Јарците се познати по претпазливоста, се чини дека имаат шесто сетило кога станува збор за љубовта. Тие учат луѓе и можат да направат разлика помеѓу личност која се преправа дека е фина и од онаа што е навистина. Јарците имаат изопачено чувство за хумор и сакаат тоа да го има и нивниот партнер. Тие сакаат некој кој ќе ги поддржува во кризни периоди, кој ќе ги насмее и со кого ќе можат да поминат добро време. Кога Јарецот избира, тој избира мудро.

Риба
Романтиката и љубовта се на врвот на листата приоритети за Рибите. И тие се потпираат на инстинктот кој непогрешливо им кажува кој ќе им даде љубов. Овој хороскопски знак е интуитивен и гледа под површината. Кога Рибите се потпираат на нивниот внатрешен глас, тие знаат како да изберат совршен партнер за себе. Од друга страна, кога го игнорираат својот инстинкт и ги слушаат туѓите совети, тие обично прават грешки во нивниот избор.

Девица

Девиците имаат одличен вкус кога станува збор за избор на партнер, но не затоа што имаат среќа. Тие работат на своите способности што им овозможуваат да ја пронајдат најдобрата личност за себе. Девиците се чувствителни, паметни и учат од своите грешки. Тие го следат своето срце и ги имаат сите факти, а исто така забележуваат многу работи што другите ги промовираат. Оние кои започнале врска со Девицата обично не се свесни дека овој почеток е само пробен период бидејќи овој хороскопски знак ќе се опушти и ќе се посвети само кога ќе открие дека пронашол сè што барал кај тој партнер.

Бик

Биковите имаат совршен вкус за сè, дури и за партнерите. Тие знаат добро да ги читаат луѓето, па по првиот состанок ќе ги разгледаат сите негативни и позитивни страни на личноста за да одлучат дали ќе има следниот состанок. Биковите не прават ништо лесно и кога ќе сторат, тие се сигурни дека таа личност е во право. Тие го сакаат целиот пакет, но не бараат совршенство.

Рак

Љубовта и семејството се најважни за Раковите, па затоа внимаваат при изборот на партнер. Тие се потпираат на нивната интуиција да ги доведат до вистинската личност. Партнерите на овој хороскопски знак треба да бидат сочувствителни, креативни и внимателни затоа што Ракот нема да губи време на некој што не е фантастичен. Откриваат дека дури и нивните поранешни партнери се феноменални и затоа најчесто остануваат во контакт со нив. Кога се во врска, Раковите се даваат до крај.

Водолија

Не е најемотивниот хороскопски знак, но е еден од најинтелигентните, поради што често знае да избере партнер кој му одговара. Некои влегуваат во сериозна врска набргу по средбата со партнерот. Нивниот партнер мора да биде забавен, пријатен, интересен, креативен и љубопитен.

Напиши коментар