Free zone

Три чекори како да постигнете ефект на „влажна коса“ – Фризурата која ги освои срцата на жените ширум светот

Влажниот изглед на косата најчесто го гледаме на модните писти, црвениот тепих или фотографии од познатите модели.

Оваа фризура, идеална за лето, е лесна за стилизирање и одржување и изгледа одлично.

Потребни ви се само три чекори:

  1. За почеток, би било добро е косата да биде свежо измиена и да нанесете кокосово масло на неа. Само проверете да не е премногу ладно.
  2. Потоа исчешлајте ја косата со прстите за да бидете сигурни дека секое влакно има масло на него.
  3. Следно, разбушавете ја косата со прстите, а потоа нанесете некој производ за обликување, по ваш избор.

Дополнителен совет: За уште помоќен ефект, користете долги шноли зад ушите, за да ја одржувате косата на место.

Напиши коментар