Astro&Horoscope

Трите знаци кои ќе имаат најголема среќа во текот на овој месец: Зголемена самодоверба, радост и добро чувство!

Време е да го оставите минатото зад себе и да одите напред!

Новата година пристигна и нема подобро чувство од волшебното чувство за нов почеток.

Во текот на Јануари, нè чекаат револуционерната енергија и моќта на промените што се должат на Јупитер и Сатурн во знакот на Водолија. Марс – планетата на битките, војната и енергијата – преоѓа во знакот на Бик на 6 јануари и ни носи чувство на удобност, безбедност и стабилност, особено во областа на финансиите. Меркур ќе се лизне до бунтовната Водолија, што ќе ве охрабри да ги гледате работите конвенционално и да ѕирнете подлабоко во сопствената иднина.

Девица – зголемена самодоверба

Двете најголеми и најстрашни планети на Сончевиот систем штотуку ја напуштија вашата петта куќа на љубовта, страста и задоволството. Ќе се чувствувате како да ви паднал некој товар од грбот. Марс конечно ја напушта вашата осма куќа на трансформацијата и интимноста, па затоа е идеално време да погледнеме наназад и да размислиме што добро направивме за себе претходната година. Сонцето и Венера шират љубов и го загреваат вашето срце. Ќе имате храброст да ги исполните своите соништа, бидејќи вашата самодоверба во текот на јануари ќе бидена завидно ниво.

Јарец – прослава, радост и успех

Пред вас е неверојатен месец, полн со љубов и благослови. Можете да му се заблагодарите на волшебното Сонце за ова, кое е позиционирано во вашиот хороскопски знак. Сатурн повеќе не е пречка на вашиот пат кон успехот, што се чини многу ослободувачко.Сонцето и Венера минуваат низ вашиот знак, така да имате одлична енергија – ќе бидете шармантни, пријатни и заводливи. Продолжете да зрачите со оптимизам и јануари може да ви донесе нова љубов.

Водолија – добро чувство

Драги Водолии, наскоро го славите роденденот, но пред да се подготвите за ново патување околу Сонцето, одвојте малку време да размислите за вашите надежи, желби и соништа. После 13-та година од животот, моќниот Јупитер дебитира во вашиот хороскопски знак, а вие сте претставници на новата ера која доаѓа со стил. Проширете ги вашите лични и професионални хоризонти. Уран ќе ја ограничи вашата потреба за слобода овој месец, но тоа ќе ве мотивира да бидете одговорни и да работите напорно за да ги остварите своите амбиции.

Напиши коментар