Celebrity

Викторија Бекам и понатаму повеќе заработува од музиката отколку од модата

И покрај тоа што не отиде на турнеја со своите колешки од групата Спајс Грлс, Викторија Бекам заработи повеќе од музиката отколку во нејзиното модно царство во текот на изминатата даночна година.

За пејачката, која ја замени нејзината музичка кариера со дизајнерска, нејзината музичка компанија „Муди продукција“ донесе 3,3 милиони фунти во изминатата даночна година, која заврши во декември 2019 година, додека нејзината модна компанија, која таа ја именуваше по своето име, пред оданочувањето евидентираше загуби од 16,5 милиони фунти.

Иако 46-годишната Викторија ја пропушти турнејата на Спајс Грлс во 2019 година, таа сепак „собра“ скоро милион фунти, пишува „Сан“, бидејќи со одобрување на барањата, се согласила да ѝ припадне една петина од заработката генерирана од турнејата .

Така, поранешната Спајсица одбра да не се придружи на нејзините колешки Мел Б, Мел Си, Гери Хорнер и Ема Бантон кои направија национална турнеја без нејзино учество.

Додека нејзината компанија за чадори Бекам Бренд Холдингс може да се пофали со дивиденда од 14,5 милиони фунти, Викторија исплатила околу 640 илјади фунти плата на директорот од својата модна компанија. Таа сума се проценува дека е пет пати помала од парите што ги собра за сметка на нејзината поп кариера.

„Нејзиниот бизнис во секторот за убавина напредува и фокусот го насочи кон градење. Тоа беше вистински хит затоа што на луѓето им се допаѓаше пристапноста “, изјави извор за„ Сан “, додека портпаролот на Викторија рече дека„ предизвикувачкото опкружување за малопродажба, заедно со непредвидените ефекти од пандемијата на коронавирусите, имаат негативно влијание врз нејзиниот бизнис, како и врз нејзиниот бизнис многу други компании ‘.

Напиши коментар