Astro&Horoscope

Во што сте подобри од најдобрите? Вагите познаваат луѓе, Ракот е рамо за плачење, Лавот е sвезда …

Лавовите веруваат во себе и секогаш се полни со идеи. Тие се во центарот на вниманието каде и да се појават. Јарците се мирни и трпеливи, па го чекаат својот успех, кој доаѓа полека, но и сигурно … А, другите знаци?

Овен                                                                                                                         Вие сте секогаш подготвени за акција и авантура, кои ќе бидат внимателно испланирани до последниот детал. Вашите пријатели го знаат ова и одат со вас во секоја авантура, затоа што не сакате ништо да оставите на случајот.

Бик                                                                                                                                                                                      Вашите пријатели се жалат и бараат помош кога имаат проблеми. Тие знаат дека имате сè под контрола. Ја сакате вашата рутина и кога таа ќе се згусне, знаете да најдете решение. Нема тешка криза за вас. Знаете со пари и затоа пријателите секогаш ќе бараат совет или заем, затоа што секогаш имате пари на страна.

Близнаци                                                                                                                                                                 Кога луѓето ќе ве сретнат, тие сакаат да се дружат со вас затоа што вие сте вистински магнет. Вие секогаш знаете како да се забавувате. Шармантни сте, интелигентни сте и забавата со вас не е заборавена. Затоа имате голем круг пријатели.

Рак                                                                                                                                                                Имате големо срце и секогаш сте подготвени да помогнете на секого – било да е тоа ваш пријател или странец. Вие сте рамо за плачење и често ја преземате улогата на терапевт. Секогаш знаете како да ја залечите секоја рана.

Лав                                                                                                   Вие сте креативни и полни со добри идеи и секогаш блескате на кое било поле. Покрај тоа, вие верувате во себе и ги инспирирате другите, па затоа имате многу симпатизери. Можете исто така да кажете дека сте starвезда, затоа што секогаш сте во центарот на вниманието, каде и да одите.

Девица                                                                                                                                                                               Никогаш не се откажувате од своите цели и сте родени за тешки задачи. Колку и да беа комплицирани, вие се борите. Никогаш нема да се скршите. Луѓето околу вас се фасцинирани од вас и како го правите тоа.

Вага                                                                                                                                                                  Луѓето ви веруваат затоа што на сите им давате доволно внимание и љубов. Поради тоа, познавате многу луѓе и имате многу контакти, така што секогаш ве гледаат на сите важни настани. Едноставно, знаете со луѓе.

Скорпија                                                                                                                    Вие сте грациозни и имате силна харизма, затоа луѓето сакаат да ве слушнат и честопати сочувствуваат со вас. Одлучни сте и знаете што сакате и како да го добиете, па луѓето ви се восхитуваат за тоа.

Стрелец                                                                                                                                                                             Сакате да раскажувате приказни од патувања, но и од секојдневието. Иако ви се чинат неинтересни, луѓето околу вас овие ситуации ги сметаат за многу интересни. Не ви е тешко да ги насмеете луѓето и затоа тие го сакаат вашето друштво. Вие знаете како да се однесувате кон нив и затоа имате многу пријатели.

Јарец                                                                                                                            Вие знаете како да останете позитивни и трпеливи. Вие сте реални и смирени, па затоа често сте успешни. Додека другите се откажуваат, вие чекате трпеливо и се воздигате. Не е лесно да ве обесхрабрат, а вашето мото е: „Кога има волја, постојат начини“.

Водолија                                                                                                                                                                            Сакате да сонувате и сакате да го промените светот. Вашиот сон е да оставите наследство и да им помогнете на другите околу вас. Знаете дека размислувате надвор од рамките и никогаш нема да бидете задоволни со мали или средни достигнувања. Не толерирате неправда. Секогаш ќе им помагате на оние на кои им е потребно.

Риба                                                                                                                                                                           Не ви е тешко да им пристапите на луѓето што не ги познавате затоа што знаете како да се прилагодите скоро на сите. Така ги зближувате луѓето и секогаш создавате нови познанства. Вие исто така сакате да учите од другите.

Напиши коментар