Celebrity

Возниот парк на Бредли Купер – не е она што очекувате

Холивудската sвезда Бредли Купер навистина е сака моторизирани возила. Сепак, тој не е некој што сака плеада од автомобили – тој преферира мотоцикли. Честопати, може да се види како вози околу Лос Анџелес на еден од неговите многубројни мотоцикли. Тој има сè, од модерни спортски велосипеди до класични модели. Сеедно, тој сè уште поседува неколку импресивни автомобили.

KTM Супербајк
Еден од најскапите велосипеди што Купер го поседува е неговиот KTM Супербајк.Максималната брзина на моторот е 140 км / ч. Всушност, извршниот директор на КТМ изјави дека тие веќе нема да ги ставаат на располагање за општа продажба нивните најмоќни модели бидејќи се премногу опасни за возење по јавни патишта.

Тојота Приус
Не е тајна дека моторите не се премногу еколошки – особено велосипеди како моделот KTM кој троши многу бензин. Можеби Купер решил да купи Тојота Приус со цел да ја минимизира штетата направена од неговите мотори? Кој знае. Тојота Приус е најпродаваниот хибриден автомобил досега направен бидејќи се потпира на мешавина од гас и електрична енергија за движење. Тоа е многу популарно кај холивудските познати личности.

Скутер Веспа
Купер може да има неколку автомобили во својата гаража, но јасно е дека тој претпочита да патува на две тркала. Сепак, неговите две тркала не мора да бидат големи и моќни. Актерот и режисер поседува и стилска Веспа. Италијанскиот скутер е произведен од нејзината матична компанија Пијаџо. Веќе повеќе од 70 години се правеа Веспа и до денес се популарен избор за многу европски градови. Додека престојувал во Париз, се чини дека Купер го прифатил овој аспект на културата и си купил црвена Веспа за полесно да се движи низ сообраќајот.

Црвен триумф Тракстон
Веспа не е единственото црвено возило со две тркала што Купер го поседува. Тој има црвен Триумф Тракстон, винтиџ модел , кој е еден од омилените на Купер. Моделот е именуван по патека за мотоцикли во Велика Британија, која е повторно пуштена во употреба во 2004 година.

Мерцедес Бенц Г- Ваген
Покрај неговата Тојота Приус, Купер поседува и доста класичен Мерцедес Бенц Г- Ваген. Луксузниот теренец може да се види често на улиците на Л.А и во гаражите на славните. Дизајнот на старата школа наликува на армиски џип.Импресивно, овој модел е најдолговечен во Мерцедес. Во производство е од 1979 година.

Црн триумф Траксон
Јасно е дека Купер го обожава Триумф Тракстон. Толку многу што купи и втор за себе во црна варијанта. Всушност, тој ги сака овие мотори толку многу што повремено ги користи и за време на неговите снимања во странство!

Моторцикл БМВ ХП4
Додека неговите други мотори се прилично класични, тоа не значи дека Купер не сака модерен мотори. Неговиот BMW HP4 има тенденција да го користат многу професионални возачи на трки. Ова се должи на лесната рамка на велосипедот и моќниот мотор. Иако можеби не е премногу скап да се набави во споредба со другите возила на Купер, овој велосипед сепак на пазарот би чинел приближно 80.000 УСД.

Масерати Гран Туризмо
Помина некое време откако Купер не беше виден во овој автомобил, но тој навистина поседува спортски автомобил Масерати Гран Туризмо. Повеќе традиционален избор за холивудска sвезда. Сепак, овој автомобил има моќен V8 мотор и неговата максимална брзина е скоро 187 км / ч.

Мотор Дукати 1199 Панигале
Без оглед со какви автомобили ќе вози, Купер на крајот секогаш ќе заврши на мотор. За да ја комплетира својата колекција, холивудската sвезда поседува Дукати 1199 Панигале. Направен за само две години помеѓу 2012 и 2014 година. Во тоа време, тој беше најмоќниот мотоцикл, со можност да забрза од 0 до 60 км / ч за 2,9 секунди и максимална брзина од 177 км / ч.

Напиши коментар