Celebrity

YouTube ѕвездата Jojo Siwa откри дека е дел од LGBTQ + заедницата

Интернетот гори деновиве, a сето тоа поради Jojo Siwe! Имено, корисниците на социјалните мрежи сметаат дека 17-годишната Youtube ѕвезда открила дека е хомосексуалец.

Таа најпрво објави кратко видео на „ТикТок“ во кое седи неподвижно на столот слушајќи ја песната на Лејди Гага „Born This Way“, која некогаш беше ЛГБТ химна, заради стиховите кои отворено и недвосмислено велат дека „во ред е да си хомосексуалец“.

Само еден ден подоцна, таа објави фотографија на Твитер во маица на која пишува „Најдобабрата геј братучедка досега“, која, како што вели, ја добила од својот прв братучед.

Американските медиуми наведуваат дека седумнаесетгодишната инфлуенсерка на овој начин потврдила дека е дел од LGBTQ+ заедницата.

Напиши коментар