Astro&Horoscope

За што се најпребирливи? Овенот цени сè што е скапо, ракот добри пријатели…

Овен
Кога Овенот бира, тогаш сè се сведува на врвни, скапи и квалитетни работи и искуства. На пример, тој повеќе би сакал да не јаде чоколадо отколку да го стави во уста тоа од супермаркетот. Мора да биде фино чоколадо од мали производители, по можност рачно изработено од органски состојки.

Бик
Припадниците на овој знак се многу пребирливи кога станува збор за музика, како да имаат чувствителни сензори во ушите од другите. Тие дури и не можат да толерираат музика во заднина некаде ако не им се допаѓа – таа почнува премногу да ги нервира.

Близнаци
Близнаците се скоро смешно пребирливи за тоа како го живеат својот живот и во што веруваат, и ако некој не се согласува со нив, тие можат да ги прекинат сите контакти.

Рак
Раковите се многу пребирливи за луѓето со кои се дружат. Тие сакаат пријателство и сакаат да бидат опкружени со верни, добри пријатели со кои ќе се дружат до крајот на животот. Луѓето кои стануваат нивни пријатели може да се сметаат за почестени.

Лав
О да, Лавовите многу ги ценат скапите и квалитетни предмети, иако тие секогаш ќе и дадат мала предност на „познатата етикета“. Тие имаат тенденција да натрупуваат убави работи до степен да се закопаат во нив, бидејќи постојано наоѓаат нешто што им се допаѓа во продавницата.

Девица
Девиците се многу пребирливи кон своите потенцијални партнери. Тие имаат „небесни мерила“ кога станува збор за влегување во врска, но и сите други аспекти на животот. Луѓето родени во овој знак имаат највисоки стандарди на Зодијакот и големо срце.

Вага
Вагите се особено пребирливи во времето што го поминуваат сами. Припадниците на овој знак не сакаат да го споделуваат секој слободен момент со друга личност. Тие ја сакаат нивната приватност и имаат тенденција да ги прекинуваат односите со луѓе кои не ја почитуваат.

Скорпија
За припадниците на овој знак многу е важна реакцијата од другите. Тие внимателно го следат секој збор и се многу пребирливи за тоа со што се задоволни и што е поврзано со однесувањето на другите луѓе. На пример, ценат кога другите мислат и се однесуваат исто како нив. Тие сакаат да наредуваат и да ја набљудуваат реакцијата од другите.

Стрелец

Стрелците, како и Раковите, се многу пребирливи за видот на луѓето со кои се опкружуваат. Оние чие друштво не им одговара, брзо ги напуштаат. Тие се познати како најнезависен знак на Зодијакот.

Јарец

Кај луѓето родени во овој знак, целата пребирливост се сведува на материјални работи. На пример, тие ќе носат само облека направена од одредени материјали и нема да штедат на тоа. Јарците сакаат скапи работи, нивното мото е – или сè или ништо.

Водолија

Водолијата е многу пребирлива кога станува збор за донесување одлуки и правење планови. Тие сакаат да размислуваат многу пред да преземат нешто, а нивните мисли се многу специфични и многу добро организирани. Откако ќе донесат одлука, немилосрдно се држат до тоа.

Риба

Рибите имаат проблем со пребирливост – не се задоволни со ништо, и тоа, за жал, се пренесува на нивните чувства кон другите луѓе. На пример, некој има премногу лоша фризура за да се дружат со него. Родените во овој знак се малку снобови, тие се критични и се особено чувствителни на подароците што ги добиваат. Исто така, тие брзо се досадуваат.

Напиши коментар