Celebrity

Зајн Малик се врати на музичката сцена: Објави нов сингл и најави уште еден албум!

Зајн Малик вчера ја објави песната Vibez, најавувајќи го својот трет студиски албум.
27-годишниот пејач веќе некое време не е на музичката сцена, но тоа не го спречува да снима музика, па неочекувано го објави овој сингл.

Дополнително, Малик изјави дека ќе објави албум, наречен Nobody is Listening, следниот петок, на 15 јануари.

Слушнете ја песната:

Напиши коментар