Celebrity

Златен глобус 2021 : ѕвездите изгледаа неверојатно на црвениот тепих

Сезоната НАГРАДИ започна со Златните глобуси во 2021 година, а најголемите холивудски sвезди не разочараа со својот дизајнерски изглед.

78-то годишно шоу за награди беше емитувано од познатиот хотел Беверли Хилтон во Лос Анџелес и беше мешавина од виртуелни и настапи во живо.

Иако повеќето sвезди ја прифатија својата голема награда од своите дневни соби, сепак модата беше во прв план со номинираните Кејт Хадсон, Кејли Куоко, Маргот Роби и многу други кои ги покажаа своите свечени фустани.

Best actress nominee Kaley Cuoco wore a stunning Oscar de la Renta grey gown
Номинација за најдобра актерка Kaley Cuoco воодушеви со креацијата на Oscar de la Renta
Margot Robbie was one of the few people in-person at the Golden Globes
Margot Robbie беше една од ретките кои во живо се појавија на Златниот Глобус 2021
Nominee Regina King shined bright in a sequin silver dress
Номинираната Regina King блесна во металик- сребрен фустан
Sarah Hyland matched the red carpet with her bold crimson dress
Бојата на фустанот на Sarah Hyland во ист тон со црвениот тепих
Kate Hudson stunned in an embellished Louis Vuitton off-the-shoulder dress

Kate Hudson во Louis Vuitton фустан
Singer Andra Day looked like a pretty princess in a Chanel gown
Пеачката Andra Day изгледаше како принцеза во балски фустан креација на Chanel

Напиши коментар