After Midnight

Зошто се неверни?

Хороскопскиот знак на една личност ја открива не само неговата личност, туку и неговата склоност кон флерт и измама. и го истакна вистинското рангирање на неверниците (по хороскоп).

Овен

Мажот Овен е многу неверен, дури и добро познат по неверството! Тие се препуштаат на своите инстинкти без двоумење, без да си поставуваат прашања, исто како и Скорпијата. Разликата е во тоа што Овенот ќе има приказна за една вечер, додека страста на Скорпија ќе ве однесе подалеку од очекуваното.

Бик

Овие момци се обично лојални и многу стабилни. Не мора да се грижите многу за нив, но сепак бидете претпазливи премногу сензуалност не ги ,,натера на грев” .

Близнаци

Тие се склони кон флерт и често играат опаснo. Тие најмногу уживаат во романтични пријателства. Сепак, не мора да се грижите бидејќи за нив тоа е само игра – тие никогаш нема да одат далеку. Тие само се шегуваат.

Рак

Овие момци се и неверни и романтични, иако тоа ги прави контрадикторни. Кога ќе се вљубат, тие ќе го следат својот инстинкт, дури и ако биле верни подолго време. Сепак, тој нема да води двоен живот долго – ќе одлучи брзо.

Лав

Овие момци сакаат да бидат верни, бидејќи лојалноста е нивниот принцип. Идејата за измама ги влече надолу и се чувствуваат понижено. За жал, честопати е тешко да се одолее на убавината и хедонизмот.

Девица

Мажите од овој знак се верни во сите околности, не треба да се плашите од нив. Сепак, вреди да се напомене дека тие остануваат лојални главно затоа што се премногу исплашени за да бидат фатени на дело.

Вага

Тие можат да бидат неверни, но само ако се чувствуваат запоставени. Нивната потреба за љубов е посилна од било што, па ако ги игнорирате, тие веројатно ќе бидат во искушение да одат и да бараат љубов на друго место. За среќа, нивната потреба за стабилност и хармонија во врската – е многу силна.

Скорпија

Тие се страствени и фасцинантни и со своите инстинкти даваат слобода без двоумење и поставување прашања. Моќното либидо често ги тера да изневеруваат. Тие можат да бидат понесени од огромна страст, може дури и да ги однесе многу подалеку отколку што првично очекуваа.

Стрелец

Овие момци се неверни, понекогаш многу неверни. Често се работи за момци кои водат двоен живот. Тие сакаат ,,забранети плодови” . Избегнувајте ги овие момци затоа што тие се многу добри во маскирање факти. На крајот на краиштата, според истражувањето, Стрелецот е апсолутен шампион на неверство!

Јарец

Јарецот е лојално, дури и многу лојално момче. Можете да спиете мирно со него. Никогаш нема да ве изневерат, самоуверени се и многу стабилни во врската. Тие повеќе сакаат да раскинат отколку да измамат.

Водолија

Водолиите се непостојани, нестабилни и воопшто не се верни, бидејќи едноставно не размислуваат за последиците од нивното однесување. Тие брзаат глава без да си поставуваат прашања, особено ако им е досадно во врска или брак. Не им е грижа дали ќе бидат фатени на дело, тие прават што сакаат.

Риба

Овие момци се крајно лојални и силно приврзани за своите девојки или сопруги. Тие само треба да бидат со својата втора половина. Сепак – под влијание на волшебна средба, тие можат да си дозволат да се изгубат во виорот на љубовта.

Напиши коментар