← НАЗАД НА БОЗА
За слабеење, намалете ги јаглехидратите а не мастите

За слабеење, намалете ги јаглехидратите а не мастите

Сигурно знаете дека ако сакате да ослабете, внимателното одбирање на оброците значи многу повеќе од времето поминато во теретана. Запомнете: правилната...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Диета со ориз

Диета со ориз

Покрај името, оваа диета не е само со ориз. Постои од 1939 година, и доби нов бран на популарност во 2006 година кога беше објавена книгата "Rice Diet Solution"....

Фитнес и Диети | Нема коментари

Јогурт диета

Јогурт диета

Секој ден појадокот,претпладневната и попладневната ужина се исти, а ручекоти вечерата се разлчни. Вечерата не треба да се конзумира по 19 часот. Во текот...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Елиминирајте ги „свадбарките“: 3 вежби за затегнати раце и раменици

Елиминирајте ги „свадбарките“: 3 вежби за затегнати раце и раменици

Иако целулитот е дефинитивно број 1 кога станува збор за недостатоците на жените, веднаш зад нив се наоѓаат и т.н. „свадбарките“. Но, на опуштените...

Фитнес и Диети | Нема коментари

За сите жени кои задоцнија со вежбањето: Брзо решение за рамен стомак

За сите жени кои задоцнија со вежбањето: Брзо решение за рамен стомак

Иако уште од април си велевте дека ќе почнете да вежбате, летото си дојде, а килограмите не мрднаа. Познато? Сега да почнете со напорни тренинзи е...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Едноставна диета со која се губат 10 килограми месечно

Едноставна диета со која се губат 10 килограми месечно

Оваа популарна диета ветува губење на 10 килограми масни наслаги за само еден месец, но освен тоа, и прочистување на организмот, поубава и поздрава кожа,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Вежби за бразилски поткренат задник!

Вежби за бразилски поткренат задник!

Како до бразилски поткренат задник. Во видеото од 15 минути веводи тренер кој во неколку серии ќе успеат со сигурност да во помогнат да го подигнете...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Диета од 8 часа: Чудо кое веднаш ќе ви намали 4 килограми

Диета од 8 часа: Чудо кое веднаш ќе ви намали 4 килограми

Оваа диета ја нарекуваат и најкратката диета на светот… Дали сте слушнале за диетата од осум часа? Едноставно, се ви е дозволено за јадење, но само...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Неверојатна диета: Јадете се, а губите и до 5 килограми неделно

Неверојатна диета: Јадете се, а губите и до 5 килограми неделно

Оваа диета се заснова на принципот дека можете да јадете што сакате и колку сакате во одреден интервал од 8 часа во текот на едно деноноќие. На пример,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Обликувајте го своето тело за само 5 минути!

Обликувајте го своето тело за само 5 минути!

Во деновите кога немате време за теретана или јога, пробајте го петминутниот тренинг со кој ќе го поткренете задникот и ќе ги затегнете мускулите на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk