← НАЗАД НА БОЗА
Жолтиот чај е идеален пијалок за слабеење и смирување

Жолтиот чај е идеален пијалок за слабеење и смирување

Жолтиот чај, иако посебен, тесно е поврзан со зелениот чај затоа што станува збор за истата билка - Camelia Sinensis. Тој се бере порано и се смета дека содржи...

Фитнес и Диети | Нема коментари

За две недели седум килограми помалку: Јапонска диета што ги топи масните наслаги

За две недели седум килограми помалку: Јапонска диета што ги топи масните наслаги

Овој рестриктивен режим на исхрана може да се спроведе во секое време од годината. Најтешки се првите два дена кога телото се прилагодува на помала...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ПРОБАЈТЕ ЈА ДИЕТАТА 5/2 бидејќи можеби токму таа е идеална за вас

ПРОБАЈТЕ ЈА ДИЕТАТА 5/2 бидејќи можеби токму таа е идеална за вас

Диетата е збор кој што многу брзо ќе завладее со интернет пребарувачите, дали поради оние кои сакаат да се подготват за преполните празнични трпези и...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Сланина за диета: Нутриционист вели дека можеме за 10 дена да изгубиме 10 килограми

Сланина за диета: Нутриционист вели дека можеме за 10 дена да изгубиме 10 килограми

Липосукцијската диета бара исфрлање на штетната храна, но не и гладување. Се поблиску се зимските празници кога е многу лесно да подлегнеме на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ЗОШТО Е ПОТЕШКО ДА СЕ ТРЕНИРА ВО ЗИМА: еве како да се надомести недостатокот на витамин Д во зимските месеци

ЗОШТО Е ПОТЕШКО ДА СЕ ТРЕНИРА ВО ЗИМА: еве како да се надомести недостатокот на витамин Д во зимските месеци

Истражувањата откриваат врска помеѓу зголемениот напор при кардио-тренингот и витаминот Д ... Кога ќе настапи зимскиот период, многу фактори влијаат...

Фитнес и Диети | Нема коментари

САМО ЕДНА ВЕЖБА Е ДОВОЛНА ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ЗАДНИКОТ: вереницата на Кристијано Роналдо доби милион лајкови за фитнес-видеото

САМО ЕДНА ВЕЖБА Е ДОВОЛНА ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ЗАДНИКОТ: вереницата на Кристијано Роналдо доби милион лајкови за фитнес-видеото

Погледнете како прекрасната Heorhinа Rodriguez ја одржува завидливата линија по бременоста! Ова е истовремено совршена вежба за сите мајки кои по цел ден...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Кој и зошто треба да вежба на празен стомак

Кој и зошто треба да вежба на празен стомак

Научниците велат дека ќе добиете најдобри резултати ако тренирате на празен стомак. Но, тоа не важи за сите ... Вежбањето на празен стомак на долги стази...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Овие се најдобрите видови на тренинг за оние кои немаат многу време

Овие се најдобрите видови на тренинг за оние кои немаат многу време

Ако имате многу обврски, сигурно ви е тешко да го вклопите редовното одење во теретаната во вашиот распоред. Но, тоа не би требало да ве спречи да вежбате...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ДИЕТА СО ПОРТОКАЛИ: мени што ги топи килограмите

ДИЕТА СО ПОРТОКАЛИ: мени што ги топи килограмите

Портокалите, мандарините и грејпфрутот традиционално се конзумираат во текот на зимата, но тие се драгоцени во секоја сезона за прочистување на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Нема да се поправите: Храната што можете слободно да ја јадете во текот на ноќта

Нема да се поправите: Храната што можете слободно да ја јадете во текот на ноќта

Ако сакате да погледнете во фрижидерот во еден наутро, тогаш оваа листа е корисна за вас. Можете да ги јадете овие производи во текот на ноќта и нема...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk