Cafe Del Mar

Рецепт за ДЕТОКС со лимон и краставица: најдобриот пијалок за чистење на организмот

Како да го исчистите телото оваа пролет – ви треба лимон и краставица!

Пролетно чистење на организмот – рецепт за најдобар пијалок за детоксикација.

Состојки:

  • 2 литри вода
  • 1 свежа краставица
  • 1 лимон (или две лимети)
  • 12 ливчиња нане

Подготовка:

1. Добро измијте го лимонот или лиметите и краставицата и исецкајте ги на мали парчиња.

2. По сецкањето, ставете ги во голема тегла со лисја од нане.

3. Следното нешто што треба да направите е на состојките да им додадете два литри вода, ставете го капакот на садот и ставете го во фрижидер пијалокот да се излади.

Една шолја на ден е потребна за добра детоксикација.

Напиши коментар