← НАЗАД НА БОЗА
КАКО ДА ГО СИМНЕТЕ САЛОТО ОД РАЦЕТЕ И ГРБОТ: овие едноставни вежби можете да ги правите дома, а резултатот е неверојатен!

КАКО ДА ГО СИМНЕТЕ САЛОТО ОД РАЦЕТЕ И ГРБОТ: овие едноставни вежби можете да ги правите дома, а резултатот е неверојатен!

Секој ден правете ги овие едноставни вежби кои траат само 5 минути - салото од рацете и грбот ќе исчезнат! Колку пати сте стоеле пред огледалото и сте се...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Сакате да го отстраните вишокот килограми? Овие 4 намирници ќе ви помогнат во тоа

Сакате да го отстраните вишокот килограми? Овие 4 намирници ќе ви помогнат во тоа

Жените кои сакаат да ослабнат, водат посебна битка со масното ткиво на стомакот, кое е навистина тешко да се отстрани. Меѓутоа, нутриционистите...

Фитнес и Диети | Нема коментари

КАФЕ ДИЕТАТА Е ПОЛН ПОГОДОК! Додадете ги овие состојки во него и КИЛОГРАМИТЕ СЕ ТОПАТ!

КАФЕ ДИЕТАТА Е ПОЛН ПОГОДОК! Додадете ги овие состојки во него и КИЛОГРАМИТЕ СЕ ТОПАТ!

Морате да го пробате ова! Кафето може да делува како препарат за согорување на маснотии, а сè што треба да направите е да го зачините со следните...

Фитнес и Диети | Нема коментари

СТOПЕТЕ ГО САЛОТО ОКОЛУ ПОЛОВИНАТА со овие вежби

СТOПЕТЕ ГО САЛОТО ОКОЛУ ПОЛОВИНАТА со овие вежби

Вишокот на салото над колковите, од страна и од позади колковите, се нарекува спојлер. Овој проблем зафаќа многу жени, но нема потреба да се...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Колку е старо вашето тело, во зависност од тоа во каква форма сте?

Колку е старо вашето тело, во зависност од тоа во каква форма сте?

Вежбањето им се советува на сите затоа што е одлично за здравјето. Знаете колку години имате и колку сакате да го намалите овој број, тоа е едноставно...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ЗЕЛЕНАТА ДИЕТА ГИ ТОПИ КИЛОГРАМИТЕ: Таа е идеална за оние кои најтешко ги губат килограмите

ЗЕЛЕНАТА ДИЕТА ГИ ТОПИ КИЛОГРАМИТЕ: Таа е идеална за оние кои најтешко ги губат килограмите

Зелената исхрана ги топи килограмите кај оние лица на кои им е најтешко да ослабат. Главните прехранбени продукти потребни за оваа диета се овошје,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Жолтиот чај е идеален пијалок за слабеење и смирување

Жолтиот чај е идеален пијалок за слабеење и смирување

Жолтиот чај, иако посебен, тесно е поврзан со зелениот чај затоа што станува збор за истата билка - Camelia Sinensis. Тој се бере порано и се смета дека содржи...

Фитнес и Диети | Нема коментари

За две недели седум килограми помалку: Јапонска диета што ги топи масните наслаги

За две недели седум килограми помалку: Јапонска диета што ги топи масните наслаги

Овој рестриктивен режим на исхрана може да се спроведе во секое време од годината. Најтешки се првите два дена кога телото се прилагодува на помала...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ПРОБАЈТЕ ЈА ДИЕТАТА 5/2 бидејќи можеби токму таа е идеална за вас

ПРОБАЈТЕ ЈА ДИЕТАТА 5/2 бидејќи можеби токму таа е идеална за вас

Диетата е збор кој што многу брзо ќе завладее со интернет пребарувачите, дали поради оние кои сакаат да се подготват за преполните празнични трпези и...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Сланина за диета: Нутриционист вели дека можеме за 10 дена да изгубиме 10 килограми

Сланина за диета: Нутриционист вели дека можеме за 10 дена да изгубиме 10 килограми

Липосукцијската диета бара исфрлање на штетната храна, но не и гладување. Се поблиску се зимските празници кога е многу лесно да подлегнеме на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk