← НАЗАД НА БОЗА
Викенд диета: Дочекајте го понеделник со 3 килограми помалку!

Викенд диета: Дочекајте го понеделник со 3 килограми помалку!

План на исхрана, по што резултатите веднаш ќе бидат видливи на вашето тело. Можно е да се намали вашата тежина за два или дури три килограми за само два...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ја решивме дилемата: Зошто храната треба да биде избрана според обликот на телото

Ја решивме дилемата: Зошто храната треба да биде избрана според обликот на телото

Мора да сте се запрашале многу пати зошто мастите се акумулираат само околу одредени делови од телото ... Некои луѓе добиваат килограми околу...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Мед и цимет, две волшебни и вкусни намирници кои можат да ви бидат најдобри сојузници во губењето на тежината!

Мед и цимет, две волшебни и вкусни намирници кои можат да ви бидат најдобри сојузници во губењето на тежината!

Пијалакот од мед и цимет лесно се подготвува, а го забрзува метаболизмот и ви помага да се ослободите од вишокот на килограми. Состојки: две големи...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ЕВТИНО МЕНИ ЗА БРЗО СЛАБЕЕЊЕ: медицинската диета го топи вишокот на килограми

ЕВТИНО МЕНИ ЗА БРЗО СЛАБЕЕЊЕ: медицинската диета го топи вишокот на килограми

Едноставна и малку строга, медицинската диета за само еден месец го топи вишокот на килограми што ве мачат долго време. Таа трае еден месец, а менито е...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Големината на градите влијае врз вежбањето

Големината на градите влијае врз вежбањето

Според најновото австралиско истражување кое беше направено меѓу 355 жени, беше потврден односот помеѓу големината на градите и износот на вежбање што...

Фитнес и Диети | Нема коментари

5 предности на зумба фитнесот

5 предности на зумба фитнесот

Многу жени веќе ги препознаа придобивките од зумба, програма за фитнес која ги комбинира танцот со латиноамериканските ритми и аеробикот. Како и...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Во овој рецепт се колне цел свет: Пијалакот од две состојки направете го навечер, пијте го наутро и кажете им ЗБОГУМ НА КИЛОГРАМИТЕ

Во овој рецепт се колне цел свет: Пијалакот од две состојки направете го навечер, пијте го наутро и кажете им ЗБОГУМ НА КИЛОГРАМИТЕ

Направете го пијалокот во вечерните часови и испијте го наутро. Понекогаш кај покачените маснотии можат да се забележат масните наслаги од масното...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ако немате време за цел час јога, направете барем една од овие асанси во денот

Ако немате време за цел час јога, направете барем една од овие асанси во денот

Колку и да сте дисциплинирани, сите ние ги имаме оние денови во неделата или во месецот кога е едноставно невозможно да одвоиме време за нас. Живееме...

Фитнес и Диети | Нема коментари

ФАРМЕРОВ ЧЕКОР! Вежба која е омразена од секоја жена

ФАРМЕРОВ ЧЕКОР! Вежба која е омразена од секоја жена

Иако лесно се прави, станува збор за една од најтешките вежби на кои ќе наидете. За оваа вежба, потребно е само да се подигне нешто тешко и да се оди со...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Само 1 чаша од овој пијалок на ден за брзо губење на тежината: како да изградите мускули за поубави раце, нозе и задник

Само 1 чаша од овој пијалок на ден за брзо губење на тежината: како да изградите мускули за поубави раце, нозе и задник

Евтин и природен начин да се ослободите од масните наслаги и да изградите мускули! Брзото губење на тежината често резултира со влошување на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk